Follow my blog with Bloglovin
Centrum Rekreacyjne Ślęza mijam praktycznie każdego dnia jadąc do pracy. Jest to stosunkowo nowy obiekt i byłam bardzo ciekawa jak wygląda jego oferta jeśli chodzi o dzieci. Bo do tej pory słyszałam wiele dobrego jedynie na temat tutejszego saunarium. Ale powiem Wam, że baseny też dają radę.

Co i gdzie?

Centrum Rekreacyjne znajduje się przy ulicy Błękitnej w Ślęzie. Tylko niech Was ten adres nie zmyli, bo obiekt znajduje się praktycznie w Bielanach Wrocławskich, vis-a-vis ATM-u i ulicy Dwa Światy. W kompleksie znajdują się baseny (sportowy, rekreacyjny i dwa brodziki dla dzieci), siłownia, sale fitness, saunarium oraz strefa masaży.

Nasze wrażenia

Centrum Ślęza to nie aquapark – nie znajdziecie tu żadnych zjeżdżalni i sztucznych fal. Ale co za tym idzie –  nie ma też tłumów. Można więc w spokoju korzystać z basenów czy jacuzzi. My na początku udaliśmy się do basenu rekreacyjnego, który ma w pełni regulowaną głębokość dostosowywaną np. do odbywających się tu zajęć z nauki pływania. Temperatura wody to 32 stopnie, idealnie jeśli chodzi o dzieci. Przy basenie jest kosz z wieloma ogólnie dostępnymi rekwizytami do zabawy w wodzie (są piłki, makarony, a nawet rękawki).

Tuż obok basenu rekreacyjnego znajdują się dwa brodziki oraz instalacja z mini gejzerami, która najbardziej przypadła do gustu naszym dziewczynom. W tej części są też dwa baseny z jacuzzi, do których wstęp jest od 12 roku życia. Widzieliśmy jednak, że młodsze dzieci również z nich korzystały pod opieką dorosłych, więc i nam przez chwilę udało się zrelaksować z dziewczynami na kolanach.

Jeśli chodzi o minusy to nie widzę żadnych poza brakiem szatni rodzinnych. Przed wejściem na basen musieliśmy się rozdzielić, bo przebieralnie są rozgraniczone na męskie i damskie. Ogarniałam więc jedną córkę po drugiej i wypuszczałam do taty, który czekał przed wejściem. I to samo po wyjściu z basenu. Plusem jest to, że w szatni znajduje się przewijak oraz kojec, do którego można na chwilę odstawić dziecko.

kompleks-sleza

W Centrum Ślęza funkcjonuje Integracyjna Szkoła Pływania „Zdrowo Kąpielowo”. Ze szczegółami jej oferty zapoznacie się tutaj.

kompleks-sleza

Przydatne informacje

Czynne: pn-sob od 06:00 do 22:00, nd od 08:00 do 22:00
Wstęp: pn-pt: bilet normalny (1 h) – 16 zł, ulgowy – 14 zł, rodzinny 2+1 – 25 zł,rodzinny 2+2 – 40 zł
sb-nd: bilet normalny (1 h) – 18 zł, ulgowy – 16 zł, rodzinny 2+1 – 35 zł,rodzinny 2+2 – 50 zł
przedłużenie pobytu 25 gr/min, istnieje możliwość wykupienia karnetów
Centrum Rekreacyjne honoruje karty Multisport.
Na basenie odbywają się zajęcia Aqua Aerobic oraz Aqua Baby.
Przy basenach znajduje się Zdrowe Bistro z daniami przygotowywanymi wyłącznie z ekologicznych produktów.
Długość basenu sportowego to 25 metrów, a temperatura wody to 28 stopni Celsjusza.
Długość basenu rekreacyjnego to 12,5 metra.