Dmuchane zamki to typowe dla różnych pikników, festynów i imprez plenerowych atrakcje dla dzieci. Zazwyczaj są tak oblegane, że trudno się nawet do nich dostać. My raczej unikamy tego typu imprez, bo trochę przerażają nas tłumy, a dwa, że przy natłoku dzieci trudno korzystać swobodnie z tych atrakcji. Ale dmuchańce bardzo lubimy, głównie dlatego, że dzieci za nimi po prostu szaleją. Dla tego błysku w oku, dla tej dziecięcej radości warto wybrać się od czasu do czasu na dmuchane konstrukcje. Od niedawna można to zrobić we Wrocławiu, udając się do parku dmuchańców przy Hali Stulecia.

Co i gdzie?

Fun Park to największy we Wrocławiu park rozrywki na świeżym powietrzu. Znajduje się tuż przy Fontannie Multimedialnej i Parku Szczytnickim. W ofercie są nie tylko dmuchańce, ale też gokarty, basen z kulkami, trampolina, mega klocki i inne atrakcje dla dzieci.

Nasze wrażenia

Do Fun Parku wybrałyśmy się ze starszą córką przy okazji spaceru wokół Fontanny Multimedialnej. Poprzedniej nocy trochę padało, więc otwarcie nieco się opóźniło. W czasie, gdy obsługa uwijała się z suszeniem i wycieraniem atrakcji, my skorzystałyśmy z wypożyczalni gokartów. Emilka siadła za kierownicą i pomknęła przed siebie, zostawiając mnie daleko w tyle i zmuszając do rekreacyjnego joggingu. Pobliski teren jest bardzo wdzięczny jeśli chodzi o trasy, bo z jednej strony mamy piękne otoczenie Pergoli, a z drugiej rozległy Park Szczytnicki.

Gdy już weszłyśmy do Fun Parku, to wreszcie mogłam sobie co nieco odpocząć po tych nieplanowanych biegach. Czteroletnia Emilka jest w tego typu miejscach właściwie bezobsługowa. Nie musiałam latać za nią jak za Julką w Arenie Gigantów, z wywieszonym jęzorem i duszą na ramieniu, żeby sobie gdzieś nie skręciła karku. Tutaj mogłam nawet skorzystać ze strefy chill-outu dla rodziców, w czasie, gdy moje dziecko biegało od jednej atrakcji do drugiej. Czasem tylko potrzebowała, żeby na nią popatrzeć i pochwalić, jak świetnie sobie radzi. W Fun Parku dzieci znajdą tor przeszkód WipeOut, który najbardziej upodobała sobie Emi, zjeżdżalnię Pirat, Krokodyla oraz tor przeszkód dla młodszych dzieci. Cały teren pokryty jest sztuczną trawą, więc bez obaw można tam biegać boso lub w skarpetkach.

Poza dmuchańcami znajdziemy tu: niewielki basen z kulkami, mały domek do zabawy, trampolinę, jeździki-motorki oraz mega klocki. Tak więc dzieci mogą tu spędzić czas zarówno aktywnie, jak i na spokojnie. Bez obaw można też tu przyjść z niemowlakiem – podczas naszego pobytu było kilka maluchów, które siedziały sobie w kulkach. Nie wiem jak wygląda obłożenie Fun Parku w weekendy. My byłyśmy we wtorek koło południa i oprócz nas było może troje rodziców z dziećmi.

Przydatne informacje

Otwarte od maja do 30 września pon-pt: 11:00 – 20:00, sob-nd: 10:00 – 21:00

Cennik: 30 minut – 20 zł, 60 min – 30 zł, dzieci do 2 roku życia – 50% taniej, dzieci do 1 roku życia – 1 godzina bezpłatnie, opiekunowie – wstęp bezpłatny, wypożyczenie gokartu na godzinę dla dziecka – 25 zł, wypożyczenie gokartu na godzinę dla dorosłego – 35 zł

Fun Park organizuje dzieciom urodziny – więcej szczegółów – Fun Park

Na terenie Fun Parku znajduje się toaleta typu Toi-Toi.

Na terenie Fun Parku nie ma kawiarni. Kawę można sobie kupić w pobliskich food-truckach.

fun-park-hala-stulecia