Gdy pogoda nie zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu, a Twoje dziecko z nadmiaru energii roznosi Ci mieszkanie, z pomocą przychodzą takie miejsca jak Loopy’s World – rodzinne centrum rozrywki.

Co i gdzie?

Loopy’s World to największy plac zabaw w Polsce. Znajduje się w Bielanach Wrocławskich, naprzeciwko Centrum Aleja Bielany przy ul. Czekoladowej.

Nasze wrażenia

Jest to rzeczywiście duży plac zabaw. Zaraz przy wejściu wznosi się wielopoziomowa konstrukcja ruchowa, która momentalnie zachęca dzieci do rozpoczęcia zabawy. Na różnych platformach, linach, siatkach, zjeżdżalniach i innych przeszkodach, które tworzą konstrukcję dzieciaki mogą szaleć do woli. Przejście całego toru przeszkód jest ogromnym wyzwaniem sprawnościowym, świetnie uczy koordynacji, równowagi, gibkości, pokonywania własnych ograniczeń i zdobywania nowych umiejętności. A przy tym wszystko to sprawia ogromną frajdę. Nasza córka weszła na tę atrakcję z mężem, ponieważ miała wtedy 1,5 roku, a atrakcja jest przewidziana dla maluchów od 3 roku życia. Trudno powiedzieć kto był bardziej zmęczony po wyjściu z tego labiryntu. Oboje byli za to tak samo zadowoleni. Atrakcja jest idealna dla dzieci, które są w stanie przejść ją samodzielnie, czyli w wieki 3+, z pewnością zajmie je na długo. W tym czasie rodzic może odpocząć przy kawie, gazecie czy nawet pracując na laptopie. Na poziomie 0 znajduje się restauracja oraz tematyczne pokoje, w których organizowane są przyjęcia urodzinowe.

Po wejściu na pierwsze piętro Loopy’s World, oczom ukazuje się ogromny plac pełen innych atrakcji takich jak: strefa malucha, budowisko, trampoliny, boisko, elektryczna kolejka, bumper cars, automaty do gry, mini karuzele czy gokarty. Kolorowe, świecące automaty czy cymbergaje przypominały mi klimat polskich nadmorskich miejscowości, gdzie spacerując wieczorami niemal z każdego lokalu przyciąga nas dźwięk gier i tego typu zabaw. Człowiek przez chwilę się poczuł jak na wakacjach 🙂 I tak jak na wakacjach można tam trochę popłynąć z kasą. Niestety automaty, kolejka elektryczna, gokarty, karuzele to wszystko atrakcje dodatkowo płatne. Sam wstęp również nie należy do tanich. Wejście dla jednego dziecka to koszt 46 zł. Przy dwójce dzieci korzystających z atrakcji dodatkowych, odwiedzając ewentualnie jeszcze restaurację, tworzy się niezła sumka. Nie jest więc to atrakcja, którą przeciętna rodzina będzie odwiedzać co tydzień. Warto jednak wybrać się tam od czasu do czasu dla korzyści zdrowotnych i emocjonalnych, jakie dostarcza naszym dzieciom tego typu aktywność .

Przydatne informacje:

Godziny otwarcia: pon. – czw. 12:00 – 20:00; pt. 12:00 – 21:00; sob. 10:00 – 21:00; nd. 10:00 – 20:00; czynne cały rok poza określonymi świętami
Wstęp: w tygodniu: na cały dzień – 40 zł, 2h – 32 zł, 3h – 36 zł, karnet miesięczny – 90 zł, w weekend i w dni wolne od szkoły: na cały dzień – 46 zł
Opiekunowie, dzieci do roku i dzieci powyżej 13 lat – wstęp bezpłatny,
Promocyjne ceny z Kartą Malucha i dla 3 dzieci – szczegóły strona www
Dostęp do Wi-Fi – tak