Gdy pogoda nie rozpieszcza zwykle szukamy jakichś atrakcji „pod dachem”. Czasem jest to muzeum, a czasem sala zabaw. W końcu w życiu trzeba zachować równowagę 🙂 Niedawno odwiedziłyśmy z dziewczynkami Fioletową Sowę w Tarasach Grabiszyńskich.

Co i gdzie?

Sala zabaw Fioletowa Sowa znajduje się na pierwszym piętrze Tarasów Grabiszyńskich przy ulicy Grabiszyńskiej 240.

fioletowa-sowa-tarasy-grabiszynskie

Nasze wrażenia

Fioletowa Sowa może nie jest największą salą zabaw dla dzieci we Wrocławiu, ale mimo to zrobiła na nas bardzo dobre wrażenie. Stało się to głównie za sprawą bardzo fajnego małpiego gaju. Moim córkom bardzo przypadł on do gustu, tak że przez pierwszą godzinę praktycznie ich nie widziałam – tak były pochłonięte zabawą. Na niewielkiej przestrzeni zamontowano naprawdę ciekawą konstrukcję ze zjeżdżalniami, basenem z kulkami, kilku poziomowym labiryntem i różnymi przeszkodami do pokonania.

Część sali została wydzielona jako strefa dla rodziców i opiekunów. Jest tu kilka stolików z wygodnymi fotelami, tak by można było spokojnie napić się kawy i zrelaksować (o ile oczywiście poziom hałasu nie jest zbyt duży 😉 ). W tutejszej mini kawiarence można kupić kawę czy herbatę, a także różne przekąski i napoje. Jeśli chodzi o jakiś ciepły posiłek to Fioletowa Sowa oferuje pizzę z pizzerii IL TRAMONTO.

W Fioletowej Sowie znajdują się dwie salki, w których można urządzić urodziny. I powiem Wam szczerze, że gdy obie salki są zajęte to jest naprawdę dużo dzieci i spory hałas. Podczas naszej wizyty w pierwszej godzinie odbywało się tylko jedno przyjęcie i było jeszcze całkiem znośnie. Lecz gdy po godzinie dołączyła druga ekipa urodzinowa to zrobił się taki harmider, że musiałyśmy się ewakuować.

Jak to zwykle z salami zabaw bywa, również tu znajdziecie różne automaty do gry i pożeracze monet. W porównaniu jednak z innymi miejscami nie jest ich wcale tak wiele.

Przydatne informacje

Czynne: codziennie od 10:00 do 20:00
Wstęp oraz cennik urodzin:

Więcej informacji znajdziecie na stronie bawialni.