Już od jakiegoś czasu chodził za mną pomysł, żeby zrobić wpis z listą wrocławskich kawiarni przyjaznych dzieciom. Mam na myśli miejsca, gdzie mama może miło spędzić czas przy kawie i ciachu, a jej dziecko w tym czasie może pobawić się w wytyczonej do tego celu strefie. Chodzi mi o miejsca, gdzie nikogo nie dziwi widok karmiącej mamy ani nie szokuje zachowanie kilkulatka. Miejsca stworzone z myślą o mamach i specjalnie dla nich.

Znalazłam na mapie Wrocławia kilka takich miejscówek. Odwiedzę je w najbliższym czasie, aby stworzyć wpis z listą opisującą je wszystkie i z moim osobistym rankingiem. Oprócz tego każde miejsce szerzej zrecenzuję osobnym wpisem, aby podzielić się z Wami swoimi wrażeniami na gorąco. W takim razie do dzieła!

Pierwszą kawiarnią, którą odwiedziłam z przyjaciółką i jej synkiem było Malinkowo. Znajduje się ona na ulicy Zatorskiej 63 na Zakrzowie i jest to chyba klubokawiarnia najdalej usytuowana od mojego miejsca zamieszkania. Z tego powodu raczej nie będę tam częstym gościem, a bardzo żałuję, bo miejsce jest przeurocze.

Wnętrze

Malinkowo to przytulne miejsce urządzone w miłej pastelowej kolorystyce. Jest bardzo przestronne i za sprawą wysokich okien – jasne. W sali jest sporo miejsca na odbywające się tam zajęcia czy harce maluchów. Nawet przestrzeń przeznaczona na wózki i kurtki jest na tyle duża, że spokojnie pomieści rzeczy wszystkich gości.

Menu

Jak na kawiarnię przystało Malinkowo serwuje kilka rodzajów kaw i herbat, do których warto zamówić kawałek ciasta. Oprócz tego w menu mamy lemoniadę, smoothie i świeżo wyciskany sok. Dla zaspokojenia głodu – tosty i pierogi.
Podczas naszej wizyty skosztowałyśmy kawy latte macchiato waniliowej, herbaty grzańca i szarlotki oraz spróbowałyśmy tostów włoskich z bazylią i pomidorkami koktajlowymi. Wszystko było bardzo smaczne, a ceny całkiem przystępne.

kawiarnia-malinkowo

Kącik dla malucha

Kącik dla malucha to mało powiedziane. W Malinkowie do dyspozycji dzieci jest Małpi Gaj ze zjeżdżalniami i basenem z kulkami. Czy można chcieć czegoś więcej? Wszystkie starsze dzieci będą na pewno zachwycone taką atrakcją. Wejście dla dziecka poniżej 3 roku życia to koszt 6 zł, natomiast dla starszych cena wynosi 15 zł. Kawiarnia zadbała również o swoich mniejszych gości, którzy jeszcze nie poradzą sobie na tak wysokiej konstrukcji. Specjalnie dla nich jest dobrze wyposażony kącik z zabawkami i książeczkami. Wybór zabawek jest ogromny i bardzo zróżnicowany, a same zabawki czyste i w dobrym stanie. Do dyspozycji dzieci są wygodne mega poduchy (na których można nawet uciąć sobie krótką drzemkę) oraz wszelkiego rodzaju pojazdy, na których można szaleć do woli. Plac zabaw w Malinkowie robi bardzo dobre wrażenie i to duży plus tego miejsca.

Kącik dla mamy

Jeżeli przyjedziesz do kawiarni sama i będzie Ci się nudzić podczas picia kawki to możesz sobie poczytać gazetkę albo nawet jakąś mądrą książkę.

kawiarnia-malinkowoZajęcia i warsztaty

W Malinkowie odbywają się zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci z dwóch grup wiekowych (chodzące i niechodzące) oraz zajęcia adaptacyjne dla dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę z przedszkolem. Poza tym można nauczyć się prawidłowo wiązać chustę, skonsultować się z neurologopedą lub uczestniczyć w różnego rodzaju seminariach. My byłyśmy w kawiarni w środę i trafiłyśmy akurat na warsztaty pt. Chustopogadanki. Cieszą się one dość dużym zainteresowaniem, gdyż sala była niemal pełna. Warsztaty odbywają się w luźnej  atmosferze, nie brakuje ciekawych tematów do dyskusji ani wesołych anegdot opowiadanych przez uczestniczki spotkania. Aktualny harmonogram zajęć znajduje się na fanpage’u kawiarni na facebooku.

kawiarnia-malinkowoOferta urodzin i imprez okolicznościowych

W klubokawiarni można oczywiście urządzić dziecku urodziny albo zorganizować przyjęcie okolicznościowe. Wszystkie szczegóły dostępne są na stronie internetowej malinkowo.pl.

Podsumowując

Malinkowo to bardzo przyjemne miejsce na wyjście z koleżanką lub nawet w pojedynkę. Dużym atutem kawiarni jest plac zabaw z małpim gajem oraz panująca tu miła, przyjazna atmosfera. Właścicielki to bardzo sympatyczne osoby, które sprawiają, że czujesz się u nich jak w domu. Polecam!