Uwielbiam takie miejsca, gdzie już od progu mi się podoba i od samego początku wiem, że będzie dobrze. Takim miejscem są właśnie Hopsaki – najmłodsza kawiarnia dla mam i dzieci we Wrocławiu. Znajduje się ona w świetnej lokalizacji, bardzo ubogiej w tego typu miejsca – na Sołtysowicach, a dokładniej na ulicy Wojaczka 3B.

Wnętrze

Kawiarnia utrzymana jest w jasnych pastelowych kolorach z czarno-białymi akcentami. Na tle seledynowych ścian wyróżniają się te z motywami roślinnymi. Modne ostatnio monstery ozdabiają część kawiarni przeznaczoną na stoliki. Tu też znajdują się dekoracyjne drewniane kwietniki. Lokal jest bardzo przytulny, a zielona kolorystyka sprzyja relaksowi.

Menu

W standardowej ofercie kawiarnianej są ciasta, ciasteczka i muffinki oraz herbaty i kawy. Zawsze też można zjeść jakiś ciepły posiłek np. pierogi ruskie, naleśniki na słodko, tosty czy zupy. Ja zwyczajowo zamówiłam kawę, a do tego tartę na osłodę.

hopsaki-kawiarnia-wrocław

Kącik dla dzieci

Kącik to w przypadku Hopsaków za mało powiedziane. Plac zabaw zajmuje tu chyba większą część powierzchni i jest dostosowany do dzieci w różnym wieku. Dzieciaki mogą tu spędzić czas bardzo aktywnie – wspinając się na ściankę lub drabinkową konstrukcję z linami albo spokojnie – kolorując, czytając czy układając puzzle. Byłam bardzo pozytywnie zaskoczona ilością książek dla dzieci, puzzli, gier, układanek, klocków i innych zabawek. Podobało mi się również to, że większość jest sprytnie pochowana w pudłach, przez co nie ma wrażenia przesytu i bałaganu. Jest wszystko to co dzieci lubią najbardziej: drewniana kuchnia z akcesoriami, basen z kulkami, skoczki, jeździki czy stolik do kolorowania. Dla młodszych jest kontrastowa mata do zabawy, wisząca sensoryczna gąsienica i „gąbkowy” tor przeszkód. Atrakcji dla dzieci jest tyle, że spokojnie można tu spędzić nawet kilka godzin.

Zajęcia dodatkowe

Ogromnym atutem tej kawiarni jest bardzo duża ilość zajęć i warsztatów dla dzieci i dorosłych. Grafik wręcz pęka w szwach. Wśród wydarzeń organizowanych w Hopsakach są m..in.: Chustopogadanki, Joga z dziećmi, Angielski dla mam, Sensoplastyka, Warsztaty BLW, Konsultacje z położną itp. Można wybrać się na pogadanki o aromaterapii lub o buncie dwulatka. Wybór jest przeogromny, a grafik stale się zmienia. Warto więc śledzić na bieżąco profil kawiarni na Facebooku, aby zawsze wiedzieć co ciekawego się szykuje w nadchodzącym tygodniu.

hopsaki-kawiarnia-wrocław

Przyjęcia okolicznościowe

Jak każda kawiarnia tego typu, Hopsaki również organizują przyjęcia urodzinowe dla dzieci, a także wynajmują lokal na chrzciny, komunie czy inne imprezy. Aby zapoznać się ze szczegółową ofertą odsyłam na stronę internetową kawiarni.

Podsumowując

Klubokawiarnia Hopsaki to cudowne miejsce dla rodziców i ich dzieci. Dorośli mogą się tu w pełni zrelaksować i nie martwić o to, że ich pociechy będą się nudzić. Nie ma takiej opcji! A bogata oferta zajęć dodatkowych sprawia, że chce się tu bywać i współtworzyć hopsakową społeczność. Życzę powodzenia i trzymam mocno kciuki!