Zanim zacznę odwiedzać kawiarnie położone bliżej mojego miejsca zamieszkania, a jest ich na południu całkiem sporo, postanowiłam jeszcze zobaczyć drugą (obok Milu Malu) klubokawiarnię na Psim Polu. Jest nią kawiarnia Mama i maluch, położona na ulicy Litewskiej 16.

Wnętrze

Do kawiarni wchodzi się jak do dziecięcego pokoiku. Przynajmniej ja odniosłam takie wrażenie. Raz za sprawą dużej ilości zabawek, które od razu rzucają się w oczy, a dwa za sprawą wiszących u sufitu ozdób. Tiulowe i papierowe kule nadają wnętrzu lekkości i przytulnego charakteru. Na ścianach – błękit i beż. Przy stolikach kolorowe krzesła. Wszystko to sprawia, że jest tu kolorowo i wesoło.

Menu

W menu kawiarni znajdziemy kawy, herbaty, świeżo wyciskane soki oraz domowe wypieki. Można też zamówić małe co nieco czyli np. naleśnika lub tosta. Niestety w dniu naszej wizyty, poza ostatnim kawałkiem ciasta, nie było nic do jedzenia. Byłyśmy w środę około godziny 12-tej i obsługująca nas Pani tłumaczyła zaistniałą sytuację tym, że wcześniej były zajęcia i wszystko się rozeszło. Poza tym zbliżają się święta i dlatego kawiarnia nie ma zrobionych większych zapasów. Hmmmm…. trochę słabo. Zamówiłyśmy więc ten ostatni kawałek ciasta i po kawce z mlekiem. Szkoda, że nie mogłyśmy spróbować czegoś więcej.mama-i-maluch-kawiarnia

Strefa dla malucha

W kawiarni Mama i maluch strefa dla dzieci zajmuje większą część powierzchni lokalu. Stoliki kawowe są raczej ściśnięte pod ścianą i od razu widać, że to plac zabaw gra w tym miejscu główną rolę. Nam to akurat nie przeszkadzało, bo i tak większość czasu spędziłyśmy na dywanie z naszymi maluszkami. A jest się tu czym bawić. Zabawek jest ogrom i to tak zróżnicowanych, że każde dziecko na pewno znajdzie tu coś dla siebie. Jest m.in. fajna drewniana kostka edukacyjna, ściana tablicowa, kuchnia, klocki, pchacz, jeździki, skoczek, cuda od Fisher Price, grzechotki, książki, auta, wózki dla lalek, kosz do koszykówki, warsztat dla małego majsterkowicza i wielki zamek dla małych księżniczek. Jakby komuś było mało to można poszaleć na małpim gaju z basenem z kulkami. Dobra zabawa gwarantowana.

Zajęcia dla dzieci

Klubokawiarnia ma w swojej ofercie szeroki wybór zajęć dla dzieci w różnym wieku. Jest sensoplastyka, muzykowanie na dywanie, balet i zajęcia Bawim-Bawim. Warto być na bieżąco z harmonogramem i śledzić profil kawiarni na facebooku.

mama-i-maluch-kawiarnia

Urodziny

Mama i maluch, podobnie jak inne tego typu lokale, organizuje przyjęcia urodzinowe. Szczegółowe informacje dotyczące oferty znajdziecie na stronie internetowej mamamaluch.pl.

Podsumowanie

Kawiarnia Mama i maluch to miejsce z dobrą energią i pozytywną atmosferą. To kolorowy dziecięcy świat, w którym dobrze czują się również dorośli. Warto wpaść tu z dzieckiem na dobrą zabawę i pyszną kawę. I mam nadzieję – dobre ciacho, które można zjeść nawet po 12-tej 🙂