Na początku miesiąca wybrałam się do kolejnej kawiarni dla mam i dzieci – Hopa Opa. Kawiarnia znajduje się na nowym osiedlu na ulicy Barskich w dzielnicy Żerniki. Tym razem było nieco inaczej, bo z racji przypadających w tym okresie w żłobku wakacji, wzięłam ze sobą nie tylko Julkę, ale też starszą Emilkę. Mogłyśmy więc w pełni przetestować znajdujący się tu wewnętrzny plac zabaw.

Wnętrze

Kawiarnia Hopa Opa posiada wyraźny podział na strefę kawiarnianą ze stolikami oraz strefę dla dzieci z placem zabaw i małpim gajem. Kolorem przewodnim są tu różne odcienie bieli. Na ścianach imitacja białej cegły i biała boazeria, w oknach białe rolety. Taka kolorystyka oraz duża ilość słońca wpadająca przez wysokie okna sprawiają, że w kawiarni jest bardzo jasno i przytulnie. Z kolorowych dodatków jest kilka krzeseł i lampy nad barem. Kolorowo jest też w kąciku dla dzieci.

Menu

W kawiarni oprócz kawy, herbaty i pysznych wypieków możecie skosztować koktajli, smoothie, lodów naturalnych o bardzo oryginalnych smakach np. pokrzywy, naleśników, sałatek, tostów i domowej zupy. My na dobry początek zamówiłyśmy kawkę i ciasto Pani Walewska, które mogłam spokojnie skonsumować, gdy dzieci bawiły się w najlepsze w kąciku z zabawkami. Z racji tego, że było bardzo gorąco, wzięłyśmy na ochłodę lody dla dziewczyn, a dla mnie smoothie. Oczywiście smoothie zostało w większości wypite przez Emilkę wedle zasady: Mamo trzeba się dzielić! Na koniec dziewczynki zjadły naleśniki z owocami i bitą śmietaną przygotowane specjalnie w formie małych porcji. Całość wyglądała bardzo kolorowo i zachęcająco, a do tego smakowała wyśmienicie.

Kącik dla dzieci

Strefę dziecięcą tworzy małpi gaj, z którego dzieci mogą korzystać bezpłatnie oraz pokryty wykładziną plac zabaw. Wśród zabawek znajdziemy m.in. różne zabawki edukacyjne, jeździki, pchacze, autka, lalki, puzzle i układanki. Dla najmłodszych, jeszcze nie chodzących gości – bujaki. Emilce najbardziej przypadł do gustu małpi gaj oraz zestaw do zabawy w sklep.

Dobrze, że przed kawiarnią były rozłożone leżaki, więc mogłyśmy wyjść na chwilę, żeby się przewietrzyć i nieco ochłonąć. Niestety w kawiarni nie ma klimatyzacji i przy intensywnej zabawie, dziewczynom wręcz kapało z głów.

kawiarnia-hopa-opa

Zajęcia

Hopa Opa ma bardzo bogatą ofertę zajęć dla dzieci i rodziców. Każdy może tu znaleźć coś interesującego, bo zajęcia są zróżnicowane zarówno pod kątem wieku dzieci jak i tematyki. Znajdziecie tu m.in. sensoplastykę, język angielski, roboklocki, taniec, zajęcia umuzykalniające, dogoterapię, arteterapię, ceramikę, muzykoterapię, spotkania chustowe, zumbę dla dzieci czy zajęcia adaptacyjne do przedszkola. Aktualny grafik dostępny jest zawsze na fan page’u kawiarni na Facebooku.

Przyjęcia okolicznościowe

Kawiarnia organizuje różne przyjęcia okolicznościowe tj. urodziny czy chrzciny. W celu uzyskania więcej szczegółów należy kontaktować się bezpośrednio z właścicielkami.

Podsumowanie

To co najbardziej podobało mi się w kawiarni Hopa Opa to atmosfera. Człowiek od progu czuje się tu mile widziany. Widać, że jest to miejsce, które mocno jednoczy mieszkające w okolicy mamy, które chętnie tu spędzają czas ze swoimi pociechami. Było gwarno. Było wesoło. Czyli tak, jak powinno być w tętniącej życiem kawiarni.

kawiarnia-hopa-opa