UWAGA – ZAMKNIĘTE NA STAŁE

Tego dnia wcale nie planowałam odwiedzić Fabryki Chwil. Wybrałyśmy się z koleżanką na spacer i początkowo chciałyśmy pójść do beach baru. Niestety w poniedziałkowe przedpołudnie plaża była jeszcze zamknięta. Postanowiłyśmy więc wybrać się do tradycyjnej kawiarni. I tu znowu spotkało nas rozczarowanie – wybrany przez nas lokal okazał się być nieczynny w poniedziałki. I tak spacerując bez celu natrafiłyśmy na kawiarnię Promenada Cafe mieszczącą się na ulicy Zakładowej 14d. Bardzo spodobało nam się wnętrze, więc postanowiłyśmy wejść do środka. Dopiero przy barze, zorientowałam się, że jesteśmy w Fabryce Chwil, którą od dawna planowałam odwiedzić. W jej skład wchodzi jeszcze butik Strefa Kobiet oraz sala zabaw Gromadka, znajdujące się w osobnych pomieszczeniach.

Promenada Cafe

Uwielbiam takie wnętrza. Z odważnie dobraną kolorystyką (w tym przypadku butelkowa zieleń i musztardowa żółć)  i ciekawymi dodatkami w kolorach czerni i złota. Nad całością króluje industrialny sufit, który dodaje wnętrzu charakteru. Żaden element nie wskazuje na to, że jest to kawiarnia dla mam i dzieci. Nie ma tu pasteli czy kolorów tęczy, jest niesamowity klimat i doskonały gust.

Menu

W menu kawiarni poza kawą, ciastem i koktajlami znajdziecie propozycje zdrowych i pożywnych śniadań (serwowanych nie tylko rano) oraz lunchów. W Promenada Cafe zjecie też pyszne naturalne lody.

Strefa Kobiet

Kawiarnia jest połączona z salą zabaw pomieszczeniem zwanym Strefą Kobiet. Jest to kolejne piękne wnętrze, tym razem bardziej stonowane, w którym dominujące akcenty to biele, szarości i złoto. Efekt glamour został osiągnięty przez obecność wielu luster, oryginalne malowidło na ścianie oraz nowoczesne lampy.
W Strefie Kobiet funkcjonuje butik z sukienkami, które można poprzymierzać w czasie, gdy nasze dziecko bawi się w sali obok. Przyznam się Wam, że byłyśmy z koleżanką oczarowane tym miejscem. Sukienki są cudowne, wykonane z materiału dobrej jakości, w wielu wzorach i różnych krojach. Bez problemu można coś wybrać zarówno do pracy jak i na wielkie przyjęcie. Ja byłam zauroczona kompletami dla mamy i córki. Co więcej można tu zamówić dowolny rozmiar lub dogadać np. inny rodzaj zapięcia i po kilku dniach odebrać swoje zamówienie. Naprawdę każda kobieta może się tu pięknie ubrać. Aż żałuję, że nie mam w najbliższym czasie żadnego wesela, bo chętnie ubrałabym tam siebie i dziewczynki. Czekam teraz na jakąś okazję, żeby móc tam zrobić małe zakupy 🙂 Dowiedziałam się też, że butik planuje rozpocząć sprzedaż kompletów ubrań dla tatusiów i synów.
Poza tym w Strefie Kobiet można organizować szkolenia np. z wizażu albo przyjęcia np. z okazji wieczoru panieńskiego.

Bawialnia Gromadka

Ze Strefy Kobiet przechodzimy do sali zabaw, gdzie możemy zostawić swoje dziecko pod opieką animatorki. Oczywiście dotyczy to trochę starszych dzieci niż niemowlaki. Z tymi młodszymi do sali wchodzą rodzice. Za pozostawienie dziecka pod okiem opiekunki zapłacimy 8 zł za pół godziny, 15 zł za godzinę i 20 zł za dwie. Inaczej przedstawiają się ceny, jeśli zostawiamy trójkę lub czwórkę dzieci oraz gdy zdecydujemy się na zakup karnetu. Po cennik odsyłam na stronę Fabryki Chwil lub na ich fanpage na FB. Jeśli dziecko korzysta z sali pod okiem rodzica wówczas za pobyt w tym miejscu nic nie płacimy, dotyczy to dzieci do 2 roku życia. Dla rodziców spędzających tam czas ze swoimi pociechami przygotowano wygodne leżanki. W sali zabaw na dzieci czeka małpi gaj, a także mały stolik z krzesełkami, samochodziki, domek dla lalek oraz mini foodtruck. Moją uwagę zwróciły piękne malowidła na ścianach, z jakimi nie spotkałam się w żadnej innej sali zabaw. Cudo!

Wydarzenia, zajęcia i urodziny

Fabryka Chwil organizuje przyjęcia urodzinowe dla dzieci, a także różne spotkania i zajęcia. Nie mogłam jednak doszukać się jakiegoś szczegółowego grafiku, więc nie będę się na ten temat rozpisywać. Osoby zainteresowane niech spróbują dowiedzieć się czegoś u źródła 🙂

Podsumowując

Fabryka Chwil to jedyne tego typu miejsce na mapie Wrocławia. Po odwiedzeniu dziewięciu kawiarni przyjaznych mamom i dzieciom stwierdzam, że ta jedna naprawdę wyróżnia się na tle pozostałych. Innowacyjny pomysł i perfekcyjne stylowe wykonanie muszą być gwarancją sukcesu. Mocno trzymam kciuki za to miejsce. Niech tętni życiem. Zajrzyjcie tam koniecznie!