Wyspę Słodową znają na pewno wszyscy mieszkańcy Wrocławia. Szczególnie dobrze kojarzy się ona młodzieży, która chętnie spędza tu wolny czas. Jest to popularne miejsce spotkań przy piwie, które od niedawna znowu można pić tu pod chmurką.  Mało kto jednak wie, że tuż obok niej leży inna wyspa – Bielarska, która z kolei opanowana jest przez rodziny z dziećmi. Wszystko to za sprawą licznych placów zabaw, położonych w pięknych okolicznościach przyrody, w otoczeniu wody, a jednocześnie w centrum miasta.

Co i gdzie?

Wyspa Bielarska należy do zespołu wysp Odrzańskich, usytuowanych w obrębie Starego Miasta we Wrocławiu. Sąsiaduje z Wyspą Słodową, z którą połączona jest za pomocą kładki. Na wyspę można też dojść po mostku od strony hotelu Plaza.

Nasze wrażenia

Wyspa Bielarska to teren pozbawiony jakichkolwiek zabudowań. Jest to idealne miejsce do spacerów i aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Jeżeli mieszkacie w ścisłym centrum Wrocławia i szukacie miejsca, gdzie można swobodnie pokopać piłkę, pograć w badmintona czy puścić latawca to wybierzcie się właśnie tu.

Co do placów zabaw to jest ich kilka, rozrzuconych po całym terenie, dzięki czemu dzieci nie tłoczą się w jednym miejscu. Podłoże wysypane jest drobnym żwirkiem, co dla mnie osobiście jest minusem, bo raz, że mocno się tam kurzy, a dwa, że kamyczki dostają się do butów i wtedy zabawa już nie jest taka fajna. Jeśli chodzi o atrakcje to znajdziemy tu standardowe huśtawki, bujaki, piaskownicę oraz wiele konstrukcji do wspinaczki o różnym stopniu trudności.

Tym co wyróżnia Wyspę Bielarską od innych wrocławskich placów zabaw jest motyw statku, który nawiązuje do lokalizacji, czyli wyspy. Mamy tu kilka konstrukcji w formie łodzi, gdzie dzieci mogą pobawić się w piratów lub stanąć za sterami jako kapitanowie okrętów. Ciekawą atrakcją jest w połowie zatopiony wrak statku, na który również można się wspinać po linowej instalacji.

Na terenie wyspy poza placami zabaw i alejkami spacerowymi jest jeszcze siłownia. Jeżeli nudzi Cię siedzenie na ławce i obserwowanie zabawy dzieci to możesz ten czas wykorzystać na taką właśnie aktywność fizyczną.

wyspa-bielarska-wrocław

Przydatne informacje

Czynne: cały rok
Wstęp: wolny