Majówka dobiegała końca, a my chcąc wykorzystać ostatnie wolne chwile postanowiliśmy wyruszyć gdzieś na krótką wycieczkę. Obawiając się ogromnych korków, woleliśmy nie wyjeżdżać nigdzie daleko. Ponieważ mieszkamy przy granicy Wrocławia, rzut beretem od Ślęzy, nasz wybór padł na Topacz.

Co i gdzie?

Zamek Topacz w Ślęzie pod Wrocławiem to hotel oferujący swoim gościom pokoje, sale konferencyjne i bankietowe oraz centrum spa. Na terenie rekreacyjnym o powierzchni 50 hektarów oprócz tras spacerowych, ścieżek rowerowych i stawu znajduje się strzelnica golfowa oraz korty tenisowe. Na miejscu znajduje się również Muzeum Motoryzacji posiadające kolekcję ponad 80 pojazdów, w tym polskich aut przedwojennych, samochodów PRL-u, aut marek Bentley i Rolls Royce oraz wielu innych.

Nasze wrażenia

Mimo dosyć kiepskiej pogody (trochę kropiło) na alejkach wokół zamku pełno było spacerowiczów. Dzięki rozległemu terenowi rekreacyjnemu, miejsce to przyciąga Wrocławian chcących cieszyć się pięknymi okolicznościami przyrody bez konieczności wyjazdu gdzieś daleko poza miasto. Jest to idealne miejsce na spędzenie czasu z rodziną na świeżym powietrzu z dala od zgiełku miasta. Do odwiedzin zachęca również malowniczo położony staw z pomostami i piaszczystą plażą oraz piękne historyczne budynki kompleksu zamkowego.

Gdy podczas spaceru złapał nas lekki deszczyk uciekliśmy do Muzeum Motoryzacji. Na dość niewielkiej powierzchni znajduje się ogromna kolekcja aut i motocykli. Nie lada gratka dla miłośników motoryzacji. My niestety do nich nie należymy, więc po sfotografowaniu co ciekawszych naszym zdaniem obiektów, opuściliśmy to miejsce. Tym bardziej, że dla rocznego dziecka wizyta w miejscu pełnym ludzi, w którym nie można niczego dotykać, była dosyć męcząca. Ale tak jak pisałam, jeśli ktoś kocha samochody na pewno będzie zachwycony.

Przydatne informacje

Aktualizacja luty 2019!
Wejście na teren rekreacyjny – bezpłatne
Muzeum czynne:  sob-nd od 10:00 do 17:00
Bilety do muzeum: normalny – 15 zł, ulgowy – 10 zł, dzieci do lat 7 – wstęp wolny
Strona www muzeum: http://muzeum.topacz.pl/