Lato jakie jest każdy widzi – nie zawsze jest szansa, żeby spędzić czas na świeżym powietrzu. Na szczęście we Wrocławiu istnieją miejsca, gdzie można wybrać się z dziećmi w każdą pogodę i świetnie się bawić.

Co i gdzie?

Centrum Rozrywki Arena Gigantów to największa zadaszona przestrzeń do rodzinnej zabawy we Wrocławiu. Znajduje się na drugim poziomie parkingu przy Stadionie Wrocław. Na powierzchni 4300 m2 zgromadzono wiele atrakcji zarówno dla młodszych, jak i starszych dzieci, czy nawet dorosłych.

Nasze wrażenia

Gdy weszliśmy do Areny Gigantów i dziewczyny odkryły co to za miejsce to zaczęły piszczeć i podskakiwać z radości na samą myśl, co je tu czeka. W pośpiechu więc kupiliśmy bilety, żeby nie tracić cennego czasu i już musieliśmy biec za nimi do szatni. Nawet do końca nie wysłuchaliśmy instrukcji dotyczącej zbierania pieczątek za różne zdania – dmuchańce nie mogły już dłużej czekać.

W pierwszej kolejności skierowaliśmy nasze kroki do Strefy Rodzinnej – jest to wydzielona przestrzeń z dmuchańcami dla młodszych dzieci. Są tu zjeżdżalnie, zamki do skakania, baseny z piłeczkami, kule do skakania w postaci dzikich zwierząt, tory przeszkód czy ruchome połykacze dzieci. Emilka czuła się tu jak ryba w wodzie – wszystkie atrakcje zaliczała całkiem samodzielnie. Młodszą Julkę trzeba było asekurować, bo z racji swojego żywiołowego temperamentu, parę razy była bliska skręcenia karku.

Inna rzecz odnośnie Juli jest taka, że cokolwiek by nie robiła to szybko się nudzi i potrzebuje ciągłej zmiany bodźców. Dlatego biegała jak poparzona od jednej atrakcji do drugiej, a my oczywiście za nią. Co chwilę też wybiegała poza strefę z dmuchańcami, ciekawa innych atrakcji Areny Gigantów. A tych jest naprawdę całkiem sporo. To co podobało mi się najbardziej to to, że jest tu dużo stanowisk do gier i zabaw dla całych rodzin, więc można fajnie spędzić wspólnie czas na wykonywaniu jakichś zadań albo na rywalizowaniu między sobą. Dużo jest zabaw zręcznościowych, które wymagają od uczestników skupienia, precyzji i dokładności. Bardzo ucieszyłam się z faktu, że w Arenie Gigantów są też takie obszary, przy których można prawdziwie odpocząć i obetrzeć pot z czoła. Mam na myśli stoliki z kolorowankami, stanowiska z wszelkiego rodzaju klockami czy zabawkami dla najmłodszych.

W Arenie Gigantów jest też oczywiście Strefa Giganta. Są to dmuchańce dla starszych dzieci i dorosłych. Mamy tu mega skoczne kule, tor przeszkód ze zjeżdżalniami, mega piłkarzyki czy wymiatacza rodeo. Emilka chciała spróbować swoich sił na torze przeszkód i gdy udało jej się przejść z tatą, to później kilkakrotnie musieliśmy ścigać się z nią na dwóch równoległych torach. Przyznam się, że mocno nas tymi zawodami zmęczyła.

To z czego nie skorzystaliśmy to animacje i konkursy w ramach zbierania pieczątek. W okresie wakacyjnym tematem przewodnim zabawy jest Podróż dookoła świata. W różnych miejscach porozstawiane są stanowiska z konkurencjami dotyczącymi jakiegoś kraju. Animatorki co jakiś czas zapraszają do wspólnej zabawy i zbierania pieczątek. Według mnie jest to bardzo fajne urozmaicenie pobytu w tym miejscu. Zabawa odbywa się przez cały rok – zmienia się jedynie motyw przewodni.

Podsumowując

Arena Gigantów różni się od podobnych tego typu miejsc tym, że angażuje w zabawę całe rodziny – nie bez powodu nazywa się rodzinnym centrum rozrywki. Można tu spędzić czas na różne sposoby: aktywnie – można się solidnie zmęczyć na dmuchańcach lub na spokojnie – grając w mega planszówki czy układając skomplikowane konstrukcje z klocków. Również entuzjaści sportowych rozgrywek znajdą tu coś dla siebie – można pograć w ping-ponga, badmintona, piłkarzyki czy pokopać do bramki. Jedno jest pewne – nie ma szans, żeby się tu nudzić. Polecam!

arena-gigantow

Przydatne informacje

Czynne: codziennie od 11:00 do 20:00
Wstęp – bilet całodniowy: osoba – 40 zł, 1 dziecko + 2 opiekunów – 45 zł, 2 dzieci + 2 opiekunów – 85 zł, 3 dzieci + 2 opiekunów – 125 zł
Parking – bezpłatny
W Arenie Gigantów można urządzić urodziny – więcej szczegółów tutaj.
Wizyty dla grup zorganizowanych ze szkół i przedszkoli – więcej informacji tutaj.
Organizacja imprez integracyjnych i wynajem atrakcji – tutaj.