Jak to kiedyś musiało być ciężko latem w mieście, kiedy nie było przecież tylu beach barów albo nawet nie było ich wcale 🙂 Mamy szczęście, że teraz nie trzeba jechać specjalnie nad jezioro, żeby móc pochodzić boso po plaży. Beach bary powstają szybko jak grzyby po deszczu i są praktycznie w każdej części miasta. Bar plażowy Ogródek, o którym chcę Wam opowiedzieć, znajduje się na Klecinie i jest jedynym tego typu miejscem w tej części Wrocławia.

Co i gdzie?

Bar plażowy Ogródek znajduje się tuż za pętlą tramwajową na Klecinie, przy ulicy Wałbrzyskiej, obok rzeki Ślęzy. My zaparkowałyśmy na ulicy Buraczanej i stamtąd jest jakieś 5 minut spacerkiem.

Nasze wrażenia

Ogródek zdobył moją sympatię jeszcze zanim zdążyłam go odwiedzić, tym, że nie bał się nazwać po polsku: barem plażowym. Może po prostu uznali, że beach bar nie łączy się dobrze z Ogródkiem? Mniejsza o to, nazwa brzmi dobrze i jadąc tam miałam cichą nadzieję, że będę się tam dobrze czuć. Nie myliłam się ani odrobinę. Miejsce jest przecudowne!

strefa-relaksu-ogródek

Po pierwsze chodzi o klimat. Klimat relaksu i chill out’u unosi się tu w powietrzu. Z głośników leci delikatny house. Można się rozsiąść na leżakach, pufach lub zająć miejsce pod osłoniętą od słońca pergolą. Meble z palet, rozwieszone hamaki i bujna roślinność w drewnianych skrzyniach – wszystko to tworzy idealną przestrzeń do odpoczynku.

Jak na bar przystało można tu napić się napojów wszelkiej maści, zjeść frytki lub podpłomyki (nie wiem co to jest dokładnie – nie próbowałam) i oczywiście…lody!

Kolejny ogromny plus dla Ogródka należy się za strefę dziecięcą. Oczywiście wiadomo, że już sam piasek jest mega atrakcją, wystarczy wziąć ze sobą wiaderko i łopatkę i można mieć chwilę spokoju. Natomiast nasz bar plażowy poszedł o krok dalej i wydzielił dla dzieci specjalne miejsce. Jest tam piaskownica (jakby komuś było mało piasku) i niewielka karuzela napędzana siłą dziecięcych nóżek (czad!). A najważniejsze, że to wszystko jest w cieniu drzew – nie ma więc obaw przed palącym słońcem.

Bar plażowy Ogródek to świetne miejsce na wypoczynek w okolicy Kleciny. My byliśmy już kilka razy i na pewno jeszcze tam wrócimy. Warto śledzić ich fanpage na Facebooku, żeby wiedzieć na bieżąco o wszystkich organizowanych tam imprezach i wydarzeniach. Polecam!

lemoniada-zachód-slońca