W zeszłym roku tam nam szybko minęło lato, że ani razu nie zdążyliśmy pojechać nad wodę. Albo w weekend nie było pogody, albo jak była to my mieliśmy już jakieś inne plany. I po wakacjach pozostał jakiś taki niedosyt. W tym roku będzie lepiej. Skąd wiem? Bo jest dopiero połowa czerwca, a my już zaliczyliśmy wypad nad kąpielisko Błękitna Laguna w Siechnicach.

Co i gdzie?

Zbiornik Błękitna Laguna znajduje się w Siechnicach przy ulicy Sportowej, nieopodal boiska sportowego i stadionu lekkoatletycznego OSIR. Powstał w 2017 r. przy okazji budowy Wschodniej Obwodnicy Wrocławia i co roku jest modernizowany, by lepiej służyć mieszkańcom gminy i okolic.

siechnice-blekitna-laguna

Nasze wrażenia

Tuż przy kąpielisku znajdziecie parking, który w sezonie od czerwca do końca sierpnia jest płatny 35 zł za dobę. Wejście na Błękitną Lagunę jest z kolei bezpłatne. Zaraz przy wejściu znajduje się strefa gastronomiczna, która w środku sezonu oczywiście bardziej się rozrasta (na początku czerwca stały tam jedynie dwie budki). Z prawej strony jest jeszcze boisko do siatkówki i przystań z wypożyczalnią sprzętu wodnego. Z lewej – darmowe toalety i toi-toie.

Przejdźmy do najważniejszej rzeczy, czyli kąpieliska. Dzieli się ono na strefę strzeżoną i niestrzeżoną. Strefę strzeżoną przez ratownika wyznaczają boje i to właśnie w tej części rozłożyliśmy się z kocami. Zejście do wody jest łagodne, więc dziewczyny mogły się bezpiecznie bawić na brzegu. Woda nie należy może do super czystych, ale nie jest też najgorsza. Po prostu trochę mętna 😉 Natomiast jeśli chodzi o plażę to weźcie pod uwagę to, że jest ona dosyć wąska. Podejrzewam, że w szczycie sezonu może być tu bardzo tłoczno. Dlatego tym bardziej cieszę się, że pojechaliśmy na Błękitną Lagunę teraz, gdy jeszcze nie była tak oblegana. Naprawdę przyjemnie spędziliśmy czas.

Przydatne informacje

Otwarte codziennie (od czerwca do końca sierpnia) od 10:00 do 19:00
Wstęp na kąpielisko – bezpłatny
Parking płatny: postój do godziny – 5 zł, postój od 60 do 120 minut – 10 zł, postój powyżej 120 min – 35 zł (opłata całodobowa)
Wypożyczalnia sprzętu wodnego: Kajaki 30 min – 10 zł, 60 min – 15 zł, każda kolejna godzina – 20 zł
Rowery wodne 30 min – 15 zł, 60 min – 30 zł, każda kolejna godzina – 35 zł (przy wypożyczeniu sprzętu doliczana jest jeszcze zwrotna kaucja w wysokości 50 zł). Płatność tylko gotówką.