Do Karczmy Miłocin trafiliśmy tak trochę przy okazji. Mój mąż był tam na wieczorze kawalerskim, zorganizowanym w jednym z domków. Więc ja, niewiele myśląc, postanowiłam następnego dnia po mojego męża pojechać i przy okazji sprawdzić miejscówkę, o której już nieraz słyszałam. Zwłaszcza, że od niedawna na terenie kurortu działa atrakcja typowo dziecięca, a mianowicie Miasteczko Rodzinne.

Co i gdzie?

Centrum Wypoczynkowo-Konferencyjne Miłocin NICE & MICE mieści się w Pierwoszowie przy ulicy Wrocławskiej 111, niedaleko trasy S5 prowadzącej na Poznań. Kurort otoczony jest Wzgórzami Trzebnickimi i znajduje się w bardzo cichej i spokojnej okolicy. Na terenie blisko 40 ha znajdziecie bazę noclegową z hotelem i domkami wolnostojącymi, restauracje, łowisko, wiaty grillowe, alejki spacerowe, plac zabaw oraz miasteczko rodzinne.

Nasze wrażenia

Teren rekreacyjny przy Karczmie Miłocin jest rewelacyjny. Trzeba to przyznać. Jest tu sporo ścieżek do spacerowania i dużo miejsca, gdzie można rozłożyć się z kocem na trawie. Znajdują się tu stawy i łowisko, więc jeśli jesteście amatorami wędkowania to miejsce jest idealne. Całe otoczenie jest bardzo zadbane i sprzyja relaksowi na świeżym powietrzu. Bardzo podoba mi się zwyczaj sadzenia drzewek przez Młode Pary, które organizują tu wesele. Jest tu cała alejka drzewek z tabliczkami z wygrawerowanymi imionami poślubionych. Bardzo romantycznie 🙂

Gdy jednak przyjechałyśmy na miejsce to w pierwszej kolejności musiałyśmy odwiedzić Miasteczko Rodzinne. Nie dało się inaczej, gdyż znajduje się ono tuż przy domkach, z których odebrałyśmy tatę. Miasteczko Rodzinne to wyznaczony teren z dmuchańcami, strefą zabaw dla maluchów, animacjami i przede wszystkim z rodzinnymi zadaniami do wykonania. Już na wejściu dzieci otrzymują mapkę atrakcji i za każde wykonane zadanie dostają pieczątkę. Za zebranie wszystkich pieczątek przysługuje nagroda. Niestety nam nie udało się jej zdobyć, gdyż wykonanie wszystkich zadań zajęłoby nam chyba z pół dnia, a tyle czasu nie mieliśmy. A jakie to zadania? Przejście slalomu w alkogoglach, rzucanie do celu, strzelanie z łuku, pokonanie toru przeszkód, układanie różnych konstrukcji z klocków, przejście na mini-szczudłach itp. Gdy ktoś spędza tu cały dzień to ok, jeśli natomiast przyjechał do Miłocina na kilka godzin – jest to nie do wykonania, bo wszystko jest bardzo czasochłonne. Zwłaszcza, że w Miasteczku Rodzinnym czeka jeszcze sporej wielkości dmuchaniec z basenem z kulkami oraz animatorki z różnymi zabawami (chusta animacyjna, modelowanie balonów, pokaz baniek mydlanych itp.).
Nie będę ukrywać, że dosyć mocno zaskoczyły nas ceny biletów do Miasteczka. Wejście dla jednego dziecka to koszt 45 zł, jedynie dzieci do 1 roku życia wchodzą za darmo. Wejście jest całodniowe i nie ma opcji zakupu tańszego biletu np. na godzinę czy dwie. Jak dla mnie cena powala i jest to duży minus tego miejsca.

Na terenie Miłocina jest jeszcze dla dzieci tradycyjny drewniany plac zabaw. Całkiem przyzwoity, w dodatku otoczony drzewami.

Okolica karczmy również bardzo nam się podobała. Jest tu niezwykle klimatycznie. Mimo wszystko nie zdecydowaliśmy się, aby tu zjeść. Zawartość menu nie do końca nas przekonała. Na obiad pojechaliśmy do pobliskiej Trzebnicy do restauracji czeskiej.

Podsumowując

Czy polecam Karczmę Miłocin? Jeśli chodzi o wesele czy jakąkolwiek inną imprezę – to tak. Jest tu pięknie, otoczenie naprawdę zachwyca. W dodatku miałam okazję zobaczyć domki od środka, więc z czystym sumieniem mogę polecić nocleg w tym miejscu. Wszystko jest wykonane w wysokim standardzie, jest czystko i przytulnie. Jeśli chodzi o przyjazd na teren rekreacyjny, to musicie wiedzieć, że samo wejście tu kosztuje osoby dorosłe 10 zł (dotyczy weekendów). Jeżeli to dla Was nie problem to polecam. Jest gdzie pochodzić i odpocząć z dala od zgiełku miasta. Co do Miasteczka Rodzinnego to ja osobiście nie polecam. Sorry, ale dwugodzinna zabawa moich córek za 90 zł to dosyć droga impreza.

Przydatne informacje

Bilet wstępu na teren Miłocin NICE & MICE: 10 zł od osoby dorosłej (w weekendy i święta), w dni robocze – wstęp bezpłatny
Dzieci do lat 12 – wstęp bezpłatny
Wjazd samochodu na teren Miłocin NICE & MICE: 10 zł
Przed terenem Miłocina jest bezpłatny parking niestrzeżony.
Więcej informacji na stronie kurortu Miłocin – tutaj.

Całodniowy bilet wstępu do Miasteczka Rodzinnego: 45 zł od dziecka
Dzieci do 1 roku życia – bezpłatnie
Czynne: codziennie oprócz poniedziałków od 11:30 do 19:00
Na terenie Miasteczka można zorganizować urodziny lub wycieczkę dla dzieci oraz wynająć atrakcje na wyłączność.
Więcej szczegółów na stronie Miasteczka Rodzinnego.

Łowisko czynne jest od 1 maja do 31 października w weekendy i święta.
Wstęp z licencją wędkarską kosztuje 45 zł od osoby.
W stawie można złowić: karpie, karasie, liny, amury, sandacze, bolenie.

Na terenie kurortu znajdują się 4 wiaty grillowe i 4 grzybki grillowe oraz stanowisko do zrobienia ogniska.
Cennik wynajęcia wiat wraz ze sprzętem do grillowania:
Duża wiata grillowa dla ok. 80-100 osób:
– koszt 599 zł brutto za 4 godziny, każda rozpoczęta następna godzina 100 zł brutto. 
Średnia wiata grillowa dla ok. 30-40 osób:
– koszt 299 zł brutto za 4 godziny, każda rozpoczęta następna godzina 50 zł brutto. 
Grzybek grillowy dla ok. 8 osób:
– koszt 59 zł brutto za 4 godziny, każda rozpoczęta następna godzina 10 zł brutto.