MTM Magiczny Teatr Muzyczny to edukacyjny teatr interaktywny, mieszczący się we Wrocławiu przy ulicy Petuniowej 11 (boczna Ostrowskiego, okolice FAT-u). Wybrałyśmy się tam w grudniu na świąteczny spektakl pt. „Prezent”.

magiczny-teatr-muzyczny-wrocław

Nasze wrażenia

Magiczny Teatr Muzyczny to miejsce bardzo kameralne, w którym panuje niezwykle ciepła, wręcz rodzinna atmosfera. Bardzo mnie zaskoczyło, gdy minęła godzina rozpoczęcia spektaklu i do publiczności wyszła Pani mówiąc, że jeszcze chwilkę poczekamy, bo któryś z widzów dzwonił, że utknął w korku i zaraz dojedzie. Wyobrażacie sobie coś takiego? Żeby to spektakl czekał na widza, a nie na odwrót? No kto tak robi? 😉 Ostatecznie przedstawienie rozpoczęło się chwilkę później, również z uwagi na czekające dzieci, którym powoli kończyła się cierpliwość. Ale ogólnie za sam fakt, że to zdanie padło, przyznaję MTM statuetkę „Teatr najbardziej przyjazny widzowi” 🙂

Co do samego spektaklu „Prezent” to bardzo nam się podobał. Przepiękna oprawa muzyczna (Pan grający na skrzypcach skradł moje serce), ciekawa fabuła przeplatana piosenkami i tańcem, z mądrym przesłaniem na końcu. Spektakl jest interaktywny, co oznacza, że dzieci biorą w nim czynny udział. Bardzo podobał mi się sposób w jaki aktorki angażowały małych widzów – nienachalnie, z wyczuciem i szacunkiem. A do tego wszystkiego przyznam szczerze, że naprawdę dobrze się bawiłam. Mimo, że spektakl jest przeznaczony dla dzieci, to niektóre sceny mocno rozśmieszały nawet dorosłych. To był miło spędzony czas i na pewno w przyszłym roku wybierzemy się na kolejne przedstawienia.

Przydatne informacje

Przy Magicznym Teatrze Muzycznym działa kawiarnia (uwaga – płatność tylko gotówką).
Bilety na spektakle kupuje się poprzez wysłanie wiadomości na magicznyteatr@onet.pl, telefonicznie pod numerem tel. 796 854 205 lub 608 321 878 ☎️ lub przez specjalny formularz na stronie MTM. Następnie otrzymuje się maila z hasłem, które upoważnia do odbioru biletów już na miejscu w teatrze.
Informacje dotyczące aktualnego repertuaru i dostępności biletów są dostępne na profilu FB teatru.
Magiczny Teatr Muzyczny wystawia spektakle dla widzów indywidualnych oraz dla szkół i przedszkoli.