W otoczeniu wielu kolorów i ulubionych postaci z bajek możecie spędzić czas z dziećmi w kawiarni Fiku Miku. Znajduje się ona na ulicy Białowieskiej 65E na osiedlu Port Popowice.

port-popowice

Nasze wrażenia

Kawiarnię Fiku Miku odwiedziłyśmy w pewną wakacyjną deszczową sobotę i jak się można było domyśleć było tam wtedy całkiem sporo dzieci. Jak widać nie tylko my wpadłyśmy na taki pomysł, żeby wykorzystać kiepską pogodę na zewnątrz i pobawić się w nowej sali zabaw. Już od wejścia przywitał nas dziecięcy gwar oraz wymalowane na ścianach postaci z bajek: Elza i Anna, Kot w butach, pieski z Psiego Patrolu czy Minionki. Sala jest bardzo kolorowa, a ścienne malowidła fajnie komponują się z kolorową konstrukcją do zabawy. Gdy tylko znalazłyśmy wolny stolik, dziewczyny od razu pobiegły ją testować.

skrzydła-na-ścianie-fiku-miku

Część przeznaczoną dla dzieci stanowi trzypoziomowa konstrukcja tzw. małpi gaj. Jest tu tor przeszkód, basen z kulkami, zjeżdżalnie, zjazd na pontonach, huśtawka bocianie gniazdo oraz ruchomy mostek. Obok znajduje się kącik z zabawkami i stanowiskami do gry w piłkarzyki oraz zabawy w dom czy w sklep.

W menu kawiarni znajdziecie tradycyjnie kawę i herbatę, świeżo wyciskane soki, lemoniadę, ciasta, desery oraz różne słodkości. Są gofry, lody naturalne i rurki z bitą śmietaną. Jednak największą atrakcją są serwowane tu gofry na patyku. Moje dziewczyny nie przejdą obojętnie obok takich frykasów 😀 Tak więc koniecznie musiałyśmy spróbować takiego gofra z polewą i posypką. Wygląda super 🙂 Dodatkowo Jula wypatrzyła lizaka, którego macza się w proszku w mini toalecie (haha, no nie wiem jak to wytłumaczyć – zobaczcie na zdjęciu). Ona uwielbia takie rzeczy, więc musiałam jej ulec i to kupić.

W Fiku Miku zorganizujecie dziecku wyjątkowe urodziny w salce urodzinowej UV na plaży. Ofertę pakietów znajdziecie na stronie internetowej sali zabaw.

sala-urodzinowa-fiku-miku

Przydatne informacje

Otwarte: wt-pt od 11:00 do 19:00, sb-nd od 10:00 do 20:00, poniedziałki nieczynne
W Fiku Miku organizowane są różne warsztaty i zajęcia dla dzieci. Zachęcam do śledzenia profilu kawiarni na Facebooku, żeby być na bieżąco.
Istnieje możliwość rezerwacji sali zabaw na wyłączność.
Cennik wejść (dzieci do 1 r.ż. gratis):

cennik-fiku-miku