Gluten Appetit to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek we Wrocławiu. Istnieje od 2017 r. i powstała trochę na przekór rosnącej modzie na kuchnię bezglutenową. Tutaj znajdziecie tradycyjne polskie specjały oparte na mące. Tu króluje gluten. Zjecie tu domowe pierogi, pyzy czy kluski, a więc wszystko to, co wielu z nam kojarzy się ze smakami dzieciństwa.

gluten-apetit-wejscie

Gdy odwiedziliśmy lokal na ulicy Zwycięskiej to pierwsze co nas zaskoczyło to brak standardowej lady. Wszystko co potrzebne do obsługi gości stoi przy ścianie. Nie wiem czy to jakiś nowy trend w projektowaniu tego typu wnętrz, czy po prostu chęć uzyskania dodatkowego miejsca, ale bardzo nam to rozwiązanie przypadło do gustu. Wnętrze jest bardzo przytulne, pełne ciepłych brązów i zielonych kwiatów. Nowoczesności i charakteru dodaje miejscu sufit w kolorze butelkowej zieleni.

Gluten Appetit odwiedziliśmy w porze obiadowej, więc na stół wjechały: dla mnie – pierogi ruskie, z mięsem i ze szpinakiem, dla Szymona – kopytka z wołowiną w sosie oraz makaron tagliatelle z klopsikami w pomidorach – dla dziewczyn. I powiem tak – ledwo to zjedliśmy. Porcje są naprawdę solidne. I co najważniejsze przepyszne. To jest smak domowej babcinej kuchni, gdzie nikt nie boi się czegoś posolić i skąd nikt nie wychodzi głodny. Dopełnieniem tych wrażeń był prawdziwy kompot z prawdziwych owoców i kefir z koperkiem. Niebo w gębie.
Gluten Apettit ma również bardzo ciekawą kartę jeśli chodzi o śniadania i przystawki, dlatego koniecznie musimy tu jeszcze kiedyś wpaść na małe co nieco.

Jeśli chodzi o dzieci to w Gluten Appetit na Zwycięskiej nie ma żadnego kącika z zabawkami. Jednak już chwilkę po zajęciu przez nas stolika obsługująca nas Pani przyniosła dla dziewczynek kolorowanki i książeczki do poczytania. Na jakiś czas wystarczyło. Później w ruch poszedł telefon z bajkami 🙂

Jeśli macie ochotę na tradycyjną polską kuchnię, w której króluje mąka, gdzie najecie się do syta i nie zapłacicie milionów monet to gorąco Wam polecam Gluten Appetit!
Inne lokalizacje: Magnolia Park oraz ul. Szczytnicka 54/1b

Gluten Appetit
ul. Zwycięska 20a
Wrocław
https://www.facebook.com/glutenappetitzwycieska/