Dzisiaj będzie o bardzo fajnym miejscu, w które wybraliśmy się będąc na wakacjach u moich rodziców w Jordanowie Śląskim. Była to agroturystyka Cicha Woda w Lasocinie. Pojechaliśmy tam z zamiarem zjedzenia pstrąga i miłego spędzenia popołudnia. Ostatecznie odpuściliśmy sobie rybkę, ale wyjazd i tak zaliczyliśmy do udanych.

Co i gdzie?

Cicha Woda to uroczo położone w Górach Sowich gospodarstwo agroturystyczne. Znajduje się ono za Dzierżoniowem, w Lasocinie oddalonym od Wrocławia o około 60 km.

Nasze wrażenia

Agroturystyka poza standardową ofertą pobytów w ośrodku, zachęca do odwiedzin szeregiem atrakcji skierowanych głównie do rodzin z dziećmi. Już w chwili, gdy wysiedliśmy z samochodu na pobliskim parkingu, usłyszeliśmy krzyki i piski dzieci, zwiastujące trwającą gdzieś dobrą zabawę. I rzeczywiście – dzieci odwiedzające to miejsce mają co robić. Po pierwsze jest plac zabaw oraz mnóstwo rowerków i innych pojazdów, na których dzieciaki mogą szaleć do woli, jeżdżąc po utwardzonych ścieżkach wokół kompleksu. Po drugie – zwierzyniec. Możliwość zobaczenia z bliska kucyków, królików, świnki, papużek, a nawet czarnych łabędzi to dla większości maluchów ogromna frajda. Dodatkowo na terenie znajdują się dwa stawy, w których dzieci z pomocą rodziców mogą sobie własnoręcznie złowić rybkę. Natomiast wokół stawów przebiega trasa, po której odbywają się przejażdżki na kucyku (koszt –  5 zł). Warto tu przyjechać również dla samego piękna otaczającej przyrody i czystego powietrza. Tak jak wspominałam – przyjechaliśmy do Lasocina, żeby zjeść świeżą rybkę, jednak gigantyczna kolejka oraz tłumy przy stolikach skutecznie nas zniechęciły. Byliśmy tam w niedzielę, być może w inne dni jest nieco luźniej. W każdym razie na pewno dobrze to świadczy o tamtejszej kuchni, aczkolwiek nam nie udało się tego osobiście sprawdzić. Podsumowując: Lasocin to dobry pomysł na odpoczynek poza miastem oraz na świetną zabawę na świeżym powietrzu. Gorąco polecamy!

Przydatne informacje

Wstęp na teren agroturystyki: bezpłatny

Czynne: od niedzieli do piątku 9:00 – 21:00, w soboty 9:00 – 22:00