Tor Wyścigów Konnych na Partynicach robi się ostatnio coraz bardziej atrakcyjnym miejscem do rekreacji i wypoczynku we Wrocławiu. Jeszcze w czasach przed koroną lubiliśmy tu spędzać niedziele na wyścigach – możecie zobaczyć naszą relację tutaj. Obecnie miejsce to przyciąga nie tylko końmi, ale również parkiem linowym, placem zabaw Konikowo, ścieżką pieszo-biegową oraz picnic barem Babie Lato.

Co i gdzie?

Picnic chill bar Babie Lato to kolejne miejsce na plenerowej mapie Wrocławia, gdzie możecie odetchnąć od zgiełku miasta. Znajduje się na Partynicach, tuż przy torze wyścigowym, niedaleko trybun i Konikowa.

Nasze wrażenia

Babie Lato to nie jest klasyczny beach bar z plażą i leżakami. Usytuowany jest na trawie, pośród zieleni, dlatego słusznie nosi nazwę „picnic” baru. Możecie się tu rozsiąść na wygodnych kanapach, ratanowych krzesłach, huśtawkach, wiklinowych bujakach, leżakach czy usiąść przy tradycyjnych stolikach. Podoba mi się ta różnorodność, chociaż w mojej opinii wciąż zbyt duża jest przewaga zwykłych stolików. Cała aranżacja przestrzeni jest w kolorze białym, co nadaje miejscu wyjątkowej lekkości. Nad głowami powiewają przeciwsłoneczne żagle, które uchronią Was zarówno przed żarzącym słońcem, jak i przed kropiącym deszczem.

Babie Lato ma w swojej ofercie wszelkiego rodzaju napoje, a także lody, potrawy z grilla oraz naleśniki w wersji wytrawnej oraz na słodko. Lody jedliśmy już nie raz i bardzo polecamy. Co do naleśników to chcieliśmy ostatnio spróbować wersji z nutellą, lecz niestety nie było. A że już obiecałam dziewczynkom naleśnika, to wzięliśmy z kurczakiem, rukolą i pomidorkami (zamieniliśmy tylko sos mango-chilli na keczup). Porcja jest całkiem duża i spokojnie można się najeść. Szkoda tylko, że całość była podana na zimno. Myślałam, że sam naleśnik i kurczak będą podgrzane. Tak więc – średnio polecam.

Jeżeli zastanawiacie się czy Babie Lato to odpowiednie miejsce dla dzieci, to w tym momencie rozwieję Wasze wątpliwości. Oczywiście, że tak 🙂 Przygotowano tu dla nich specjalny kącik do zabawy, a w nim 2 piaskownice, bujany konik i wiele zabawek. Miejsce to znajduje się blisko drzew, a dodatkowo osłonięte jest żaglem, więc jest tu przyjemny cień. A jeśli komuś będzie mało – to pamiętajcie, że tuż obok jest Konikowo – można więc połączyć wizyty w obu miejscach, tak by każdy był zadowolony 🙂

Picnic chill bar znajduje się w sąsiedztwie niewielkiego stawu, co tworzy niesamowity sielski klimat. Na miejscu można wypożyczyć łódkę i popływać. Cennik znajdziecie na zdjęciu poniżej.

Dodatkowym plusem jest to, że Babie Lato znajduje się na otwartej przestrzeni – dzieci mają więc wiele miejsca do swobodnej zabawy. Poza tym znajdziecie tu niewielkie pole do mini golfa oraz boisko do badmintona. Miłośnikom koni z kolei spodobać się może bliskość stadniny. Jak widać – jest tu co robić. Polecamy!

babie-lato-dziecko-na-huśtawce
babie-lato-rower