Z okazji zbliżających się Mikołajek w wielu miejscach we Wrocławiu i najbliższej okolicy zorganizowane będą liczne atrakcje dla dzieci. Jeżeli chcecie spotkać się ze Świętym Mikołajem, pójść na jakiś mikołajkowy koncert albo wziąć udział w świątecznych warsztatach to poniżej przedstawiam Wam listę wydarzeń, które mogą Was zainteresować.

Aleja Bielany

W Alei Bielany od 6 do 8 grudnia będzie działać Mikołajkowa Akademia Elfów (6 i 7.12. od 13:00 do 19:00, 8.12. od 11:00 do 19:00). Przez cały czas jej trwania na dzieci będzie czekał Święty Mikołaj, z którym będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Poza tym dla dzieci przygotowano szereg atrakcji:

– pisanie listu do św. Mikołaja
– przygotowywanie niesamowitych trójwymiarowych kartek świątecznych
– tworzenie ozdób choinkowych
– świąteczne podchody, zabawy i konkursy z nagrodami
– nauka kręcenia waty cukrowej
– …i wiele więcej!

Więcej informacji na stronie Alei.

Loopy’s World

Mikołajki w Loopy’s World będą się odbywały pod hasłem „Powstrzymaj Grincha”. Animacje dla dzieci przewidziane są na 6 grudnia na godz.15:00 i 17:00 oraz na 9 grudnia na godz. 12:00, 15:00 i 17:00. Poza animacjami na dzieci czekają inne świąteczne atrakcje tj. podróż ekspresem polarnym czy misja ratunkowa Mikołaja. Wszystko to w ramach biletu wstępu.
Więcej informacji na stronie Loopy’s World.

Wrocławski Rynek

Jeżeli chcecie oficjalnie powitać świętego Mikołaja we Wrocławiu to przyjdźcie 6 grudnia o godz. 17:30 na wrocławski Rynek. Mikołaj przybędzie tu w towarzystwie elfów, aby spotkać się z mieszkańcami i razem z prezydentem Wrocławia uroczyście rozświetlić choinkę.

Natomiast w sobotę 8 grudnia na Jarmarku Bożonarodzeniowym o godz. 16:00 odbędą się Mikołajowe występy artystyczne, a w niedzielę 9 grudnia o godz. 17:00 będzie można zobaczyć Świąteczną Paradę z Mikołajem.

Więcej informacji znajdziecie na stronie Jarmarku Bożonarodzeniowego.

Stadion Wrocław – Arena Gigantów

W Arenie Gigantów powstanie prawdziwa Wioska Elfów i Świętego Mikołaja. Główne atrakcje przewidziane są na środę 5 grudnia od godz. 14:00 do 20:00. Specjalny program mikołajkowy obejmuje:

 • mikołajkowe animacje muzyczno-taneczne, pisanie listu do świętego Mikołaja,
 • warsztaty kreatywne (wykonanie zabawnego Elfa, któremu urośnie fryzura z trawy),
 • budowę wielkiego tronu dla Św.Mikołaja,
 • test renifera w śnieżycy,
 • rozdawanie prezentów dookoła świata, świąteczne porządki,
 • zaczarowany worek Św.Mikołaja,
 • świąteczne zagadki,
 • tańczące płatki śniegu,
 • mikołajkowe tańce,
 • zabawę na dmuchańcach,
 • wielką orkiestrę św. Mikołaja,
 • spotkanie z Mikołajem i prezenty,
 • miniświat i warsztaty z Kolejkowem (od godz.16:00)
 • pamiątkowe zdjęcia z kucykami z WTWK Partynice (od godz. 16:00)
 • zajęcia z Akademią Śląska Wrocław (od godz. 17:00)

Wstęp oraz parking – bezpłatnie. Więcej informacji na stronie Stadionu.

Tor Kartingowy Le Mans na Stadionie

Również na Stadionie szereg atrakcji przygotował tor kartingowy. 7 grudnia od 16:00 do 20:00 zaplanowane jest spotkanie ze Świętym Mikołajem połączone z animacjami i zabawami muzycznymi. A w sobotę i niedzielę 8 i 9 grudnia od godz. 11:00 do 16:00 dzieci w wieku 4 do 10 lat będą mogły udać się na darmową przejażdżkę gokartem w tandemie ze Świętym Mikołajem. Poza tym tor przygotował na okres od 6 do 9 grudnia sporo zniżek na przejazdy gokartami. Warto zapoznać się ze szczegółami na stronie Le Mans. Wstęp wolny.

Centrum Kultury w Siechnicach

Bardzo ciekawe atrakcje z okazji Mikołajek przygotowała gmina Siechnice. W sumie niedaleko od Wrocławia, więc może warto wybrać się tam w weekend. Przez 2 dni będzie można zrobić zakupy na Jarmarku Świątecznym, a na dzieci będą czekały: karuzela, kula śnieżna, snowtubing oraz strefa aktywnej zabawy z animatorami. Poza tym:

8 grudnia:
15:00-16:00 – świąteczny występ uczestników sekcji Centrum Kultur, siechnicka grupa wokalna i radwanicka grupa taneczna,
16:00- niespodzianka! Bicie rekordu!
16:00-18:00 -Kaczki Dziwaczki poprowadzą wesołe disco dla dzieci, będzie malowanie buziek, balonowe zoo, maskotka Minionek rozbawi i rozgrzeje każdego malucha!

9 grudnia:
15:00 – wizyta Świętego Mikołaja i odpalenie światełek na choince przy Ratuszu, przy udziale Burmistrza,
15:00-17:00 zabawa w strefie aktywnej animacji z Mikołajem, przy pomocy śnieżynek i maskotek Minnie i Miki,
16:00 – koncert grupy muzycznej Dźwiękodzieło,

16:30 – koncert MAJKI JEŻOWSKIEJ na scenie przy Ratuszu,
19:30 – koncert kolęd w wykonaniu NATALII KUKULSKIEJ w kościele parafialnym w Siechnicach.

Wstęp wolny. Więcej na temat atrakcji przeczytacie na stronie Centrum Kultury.

Katedra Polskokatolicka św. Marii Magdaleny

8 grudnia o 16:30 Katedra zaprasza na widowisko muzyczne pt. „Elfowa Orkiestra Świętego Mikołaja”. Na scenie wystąpią elfy z piosenkami z najpopularniejszym bajek animowanych m.in. z Krainy Lodu, Shreka, Smerfów czy Gumisiów. Koncert poprowadzi sam Święty Mikołaj, który zachęca do tego, by dzieci na koncert przyszły przebrane za elfy. Poza wspólnym śpiewaniem i tańczeniem, elfy zademonstrują dzieciom różne instrumenty muzyczne. Wstęp na wydarzenie jest biletowany, a bilety są do nabycia na stronach Eventim, E-bilet czy Kup Bilecik. Więcej o koncercie przeczytacie tutaj.

Centrum Kultury Agora

Z okazji Mikołajek CK Agora zaprasza wszystkie dzieci powyżej 6 roku życia na warsztaty „Piernikowe witraże”. 6 grudnia o godz. 17:00 dzieci będą mogły samodzielnie ozdobić wypieki, które później będzie można zawiesić na oknach lub choince. Na warsztaty obowiązują zapisy pod adresem mailowym: anna.borowska@ckagora.pl. O warsztatach przeczytacie na stronie CK Agora.

Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży

Warsztaty Mikołajkowe przygotowało również Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży. 8 grudnia od godz. 11:00 do 14:00 dzieci będą mogły przygotować ozdoby i upominki świąteczne w różnych technikach plastycznych m.in. ceramika, decoupage, technika filcowania na mokro czy też technika tworzenia modelinowej biżuterii. Wstęp bezpłatny. O tej oraz innych inicjatywach świątecznych przygotowanych przez Centrum Edukacji przeczytacie na ich stronie.

Muzeum Narodowe

8 grudnia o godz. 14:00 dzieci w wieku 4-15 lat wyruszą na spacer po Muzeum Narodowym w poszukiwaniu Świętego Mikołaja. Rozwiązując po drodze różne zadania dowiedzą się wiele na temat świętego, by później spotkać się z nim twarzą w twarz. Na zajęcia „Poszukujemy Świętego Mikołaja w Muzeum Narodowym” obowiązują zapisy pod adresem mailowym: edukacja@mnwr.pl. Wstęp wolny.