Czy możliwe jest stworzenie miniaturowego świata wyłącznie za pomocą klocków Lego? Odwzorowanie kształtu tak, żeby wyglądał jak prawdziwy i przypominał wręcz dzieło sztuki? Przekonacie się odwiedzając wystawę budowli z klocków Lego, która zawitała do Wrocławia.

Co i gdzie?

Największą w Europie edukacyjną wystawę budowli z klocków Lego można podziwiać od 17 listopada 2017 do 18 lutego 2018 r. na Stadionie Wrocław. Na powierzchni 1700 m2 znajduje się prawie 100 makiet, a na nich niezwykłe budowle i eksponaty edukacyjne złożone łącznie z kilku milionów klocków. Na wystawie wyodrębniono również strefę zabawy – Fun Park, gdzie oprócz budowania z klocków, możemy pobawić się na skoczniach i torach samochodowych lub zagrać w Play Station.

Nasze wrażenia

Zacznijmy od tego, że nasze dziewczyny nie są jeszcze na etapie klocków Lego. Nie mamy w domu ani jednego zestawu, a starsza 2,5-latka bawi się póki co klockami Mega Bloks. Pamiętam jednak jak bardzo podobało jej się w Kolejkowie pełnym makiet w pomniejszeniu, więc podejrzewałam, że może jej się spodobać na takiej wystawie, mimo, że nie jest jeszcze fanką Lego. I nie myliłam się. Tak naprawdę to dawno nie widziałam mojej córki tak podekscytowanej. Biegała uradowana od jednej gabloty do drugiej, wołając do nas: „Patrzcie na to! Zobaczcie!” Ciągnęła nas za ręce, nie pozwalając nawet zrobić spokojnie jakiegoś zdjęcia. A uwierzcie – jest co fotografować.  Na makietach znajdziemy różne scenki historyczne i obyczajowe,odtworzone z dbałością o najmniejsze szczegóły. Ogromne wrażenie robią wykonane w skali 1:1 figury znanych osobistości, takich jak: Robert Lewandowski, Rafał Sonik czy Robert Wadlow, czyli najwyższy znany człowiek w historii. Amatorzy kinematografii zobaczą sceny z Gwiezdnych Wojen, Batmana czy Hobbita. Pięknie prezentuje się też samolot Air Force One – największa budowla na wystawie, złożona z miliona klocków. Ciekawą częścią wystawy jest strefa Human Body, gdzie w niesamowity sposób z samych klocków przedstawiono szkielet człowieka oraz różne jego narządy i układy. Inną edukacyjną makietą jest interaktywna Mapa Europy, która przybliży najmłodszym budowę kontynentu, wraz z jego państwami, stolicami i flagami. Jest też coś dla fanów motoryzacji, piłki nożnej, muzyki, architektury czy militariów. Przy każdej gablocie znajduje się tablica informacyjna opisująca, co w danej chwili oglądamy. Poza tym na wystawie zobaczymy: makietę kolei z jeżdżącymi pociągami, ruchomą karuzelę, pająka poruszającego swoimi odnóżami oraz węża, który atakuje naszą rękę, gdy przyłożymy ją do szyby. Wszystkiego nie da się opisać – to trzeba zobaczyć.

Przy wystawie została utworzona również strefa zabawy – Fun Park. Zainspirowani niesamowitymi budowlami z klocków możemy wrócić do czasów dzieciństwa i spróbować samodzielnie stworzyć coś z Lego. Do dyspozycji jest kilka stołów z klockami w różnych rozmiarach, ściana do pisania klockami, tory i skocznie dla zbudowanych własnoręcznie autek oraz plac z mega klockami. Świetne miejsce dla dzieci, które mogą odpocząć, bawiąc się niezliczoną ilością klocków. W tym czasie rodzice mogą napić się kawy kupionej w kawiarence przy strefie zabaw.

Wycieczkę uznajemy za bardzo udaną. Taka wystawa to świetna atrakcja dla dużych i małych, i super pomysł na spędzenie czasu z rodzinną. Mąż nawet stwierdził, że to najlepsze miejsce, w jakim do tej pory byliśmy. Czekamy na kolejną tego typu wystawę – na pewno ją odwiedzimy.

Przydatne informacje

Czynne: 17.11.2017 – 18.02.2018, codziennie od 10:00 do 20:00
W okresie świątecznym: 24.12.2017, 25.12.2017 oraz 01.01.2018 – nieczynne, 23.12.2017 – czynne od 10:00 do 18:00, 31.12.2017 – czynne od 10:00 do 15:00, pozostałe dni od 10:00 do 20:00
Wstęp od pon do pt: do 15:00 – 18 zł, od 15:00 do 18:30 – 22 zł, od 18:30 do 20:00 – 15 zł
Wstęp w weekendy i święta:do 18:30 – 22 zł, od 18:30 do 20:00 – 15 zł
Dzieci do 95 cm wchodzą za darmo (przy kasie jest miarka, pod którą dziecko musi się zmieścić).
Tańsze ceny biletów dla większych grup.
Istnieje możliwość zakupu biletów przez internet.
Więcej informacji na stronie wystawaklockow.pl