Jednym z punktów, które chcieliśmy odwiedzić podczas naszego pobytu w Karpaczu był aquapark. Początkowo myśleliśmy o aquaparku w Hotelu Gołębiewskim, ale po zrobieniu krótkiego rekonesansu w internecie zdecydowaliśmy się na Sandra Spa. Znalazłam bardzo dużo pozytywnych opinii na temat tego miejsca, które, ze względu na dużą ilość atrakcji dla najmłodszych, było polecane zwłaszcza rodzinom z dziećmi.

Co i gdzie?

Aquapark znajduje się w hotelu Sandra SPA w Karpaczu przy ulicy Obrońców Pokoju. W skład aquaparku o łącznej powierzchni lustra wody 1000 m2 wchodzi m.in.: wodny plac zabaw dla dzieci, 25-metrowy basen pływacki z 4 torami, sztuczna rzeka, 4 zjeżdżalnie, basen ze sztuczną falą, jacuzzi, basen zewnętrzy oraz wanny do kąpieli tematycznych.

aquapark-sandra-spa

Nasze wrażenia

Aquapark Sandra Spa to prawdziwy raj dla dzieciaków. Wodny plac zabaw w postaci dżungli okazał się idealnym pomysłem na zaaranżowanie przestrzeni dla najmłodszych. Poziom ekscytacji u naszych dziewczynek momentami sięgał zenitu. I ja je rozumiem, bo nawet mi się tam bardzo podobało. Brodzik dla dzieci jest dużo większy i bardziej atrakcyjny niż np. we Wrocławskim Aquaparku. Samych zjeżdżalni dla dzieci jest 4, do tego pełno zwierząt psikających wodą, a najlepsze, że jest nawet dziecięca sauna. Spędziliśmy tam ponad dwie godziny i ani chwili się nie nudziliśmy. Wzięliśmy ze sobą rękawki i kółka ratunkowe, ale okazały się niepotrzebne, bo dla dzieci były ogólnodostępne różne gadżety do pływania.

Na terenie kompleksu jest jeszcze zwykły basen, zjeżdżalnie dla nieco starszych gości i basen ze sztuczną falą, ale nasze dzieci były tak zaabsorbowane zabawą w części dziecięcej, że trudno je było stamtąd odciągnąć. Na szczęście nam udało się jakoś wyskoczyć na chwilę do jacuzzi z kąpielami tematycznymi, tak więc spa mieliśmy zaliczone. Aquapark nie jest zbyt duży i podczas sezonu pewnie bardziej zaludniony, natomiast podczas naszego pobytu w maju można powiedzieć, że świecił pustkami. Idealnie.

Przydatne informacje

Czynne: od 08:00 do 21:00 (ostatnie wejście o 19:00)

Bilety: normalny 1,5h – 30 zł, normalny 2,5h – 40 zł, ulgowy (dla dzieci od 3 do 12 lat) 1,5h – 20 zł, ulgowy 2,5h – 30 zł, dzieci do lat 3 wchodzą za darmo, aquapark honoruje kartę Multisport