Pierwszy raz z Klockownią zetknęłam się czytając relację pewnej blogerki, która opisywała to miejsce w Warszawie. Strasznie jej wtedy zazdrościłam tej sali zabaw. Później będąc we Wrocławiu na wystawie budowli z klocków Lego, gdzie świetnie bawiliśmy się w strefie Fun Park, zastanawiałam się dlaczego nie powstało jeszcze takie miejsce we Wrocławiu. Przecież to jest jedna z lepszych rozrywek dla dzieci. I wreszcie się doczekałam – od listopada 2018 w Arkadach Wrocławskich można odwiedzić Klockownię 🙂

Co i gdzie?

Klockownia znajduje się w galerii handlowej Arkady Wrocławskie przy ulicy Powstańców Śląskich. To co odwiedziliśmy to dopiero namiastka właściwej sali zabaw, która jest jeszcze w trakcie powstawania. Będzie dużo większa niż ta istniejąca i będzie miała dużo więcej atrakcji. Jej otwarcie planowane jest na maj i na pewno przyjedziemy zobaczyć tę ulepszona wersję. A tymczasem zobaczcie jak świetnie bawiliśmy się w pierwszej we Wrocławiu klockowej sali zabaw.

Nasze wrażenia

W Klockowni znajdziemy chyba wszystkie rodzaje klocków, które znamy, a także takie, o których istnieniu nie mieliśmy pojęcia. Jeżeli zastanawiacie się nad kupnem jakichś klocków np. konstrukcyjnych to warto przyjść wcześniej z dzieckiem właśnie tu, żeby sprawdzić czy będą one go interesować. Wybór jest przeogromny.

My pierwsze kroki skierowaliśmy na plac budowy z mega klockami, gdzie Emilka z tatą zaczęła budowę domku.

Julkę budowa domku trochę nudziła, więc poszłyśmy razem testować inne dostępne klocki oraz zabawki, które ćwiczą u dziecka motorykę małą, bo takich też tu nie brakuje. Są puzzle, różne układanki i przeplatanki oraz tablice manipulacyjne.

Po wybudowaniu domku dołączyła do nas Emilka i od razu zajęła miejsce przy drewnianej kuchni. Fajnie, że oprócz klocków można tu pobawić się też czymś innym. Emilka po ciężkich pracach budowlanych chętnie zajęła się krojeniem owoców i tortu i robieniem dla mamusi kawki.

Po zabawie w przyjęcie urodzinowe dziewczynki opanowały kosz z klockami Duplo. Później wspólnie budowaliśmy tory i zjeżdżalnie dla autek z klocków konstrukcyjnych, próbowaliśmy stworzyć coś z klocków Geomag, a na koniec budowaliśmy kryjówki z miękkich klocków magnetycznych.

Najfajniejsze w Klockowni jest to, że dobrze się tu bawią zarówno dzieci jak i rodzice. Czas pędzi bardzo szybko. Nawet nie wiemy kiedy zleciały nam na zabawie 2 godziny. Nie sposób się tu nudzić, gdyż każdy rodzaj klocków może nas pochłonąć na bardzo długi czas. Wyobraźnia dziecka nie zna granic, a stworzyć tu można prawdziwe cuda. Następnym razem, gdy przyjdziemy już do nowo-otwartej Klockowni wykupimy na pewno bilet na 3 godziny, żeby móc się wszystkim nacieszyć do woli.

Podsumowując stwierdzam, że Klockownia to jedno z ciekawszych miejsc na dziecięcej mapie Wrocławia. Zabawa klockami niesie wiele korzyści dla rozwoju dzieci tj. rozwijanie wyobraźni, twórczego myślenia przestrzennego i logiki, uczy współdziałania, koncentracji oraz ćwiczy motorykę dużą i małą. W Klockowni dzieci rozwijają swoje kompetencje społeczne przebywając z dziećmi w różnym wieku i wspólnie się z nimi bawiąc. Wciąż mało jest miejsc, które jednocześnie bawią i uczą, dlatego warto wybrać się do Arkad. Poza tym Klockownia sprawia, że sami możemy poczuć się na chwilę dziećmi i zatracić w zabawie.

Przydatne informacje

Czynne: pon-sob 10:00-21:00, nd 10:00 – 20:00
Wstęp: pon-czw: 1h – 18 zł, 2h – 30 zł, 3h – 38 zł; pt-nd: 1h – 22 zł, 2h – 35 zł, 3h – 45 zł, przekroczenie czasu 1 min – 30 groszy, dzieci do 9 miesiąca wchodzą gratis, opiekunowie wchodzą gratis.
Dostępne rodzaje klocków: JollyHeap, Btoys, K’nex, Plastwood, Smartmax, Geomag, Lego, Marioinex, Imagination Playground.
Klockownia organizuje przyjęcia urodzinowe oraz zajęcia dla grup zorganizowanych – więcej szczegółów na stronie www Klockowni.
Na salę wszyscy wchodzą w skarpetkach – obuwie oraz okrycie wierzchnie można zostawić w zamykanych szafkach przy wejściu.