W zeszłym tygodniu miałyśmy z dziewczynkami przyjemność uczestniczyć w uroczystym otwarciu nowego miejsca na dziecięcej mapie Wrocławia – eko bawialni Linden Park. Została ona stworzona zgodnie z duchem Montessori, więc znajdziecie tu mnóstwo zabawek i rekwizytów wspierających rozwój dziecka. To miejsce, które łączy zabawę z edukacją.

Co i gdzie?

Linden Park znajduje się na poziomie -1 Galerii Dominikańskiej. Jest to największa w Polsce strefa zabawy z drewnianymi klockami Linden. Poza klockami dzieci mają do dyspozycji wiele drewnianych zabawek, panele sensoryczne, tablice manipulacyjne, układanki, bujaki, tor przeszkód, basenik z kulkami, zjeżdżalnie dla maluchów, jeździki i dużo wolnej przestrzeni 🙂 Nie zapomniano również o rodzicach – na nich czeka aromatyczna kawa i pyszne ciasto.

klocki-linden-lindenpark

Nasze wrażenia

Linden Park jak na eko bawialnię przystało, postawiło na jasny naturalny wystrój sali. Dodatkowo wszystkie zabawki są w odcieniach drewna lub w pastelowych kolorach. Nie znajdziecie tu wszechobecnego plastiku ani jaskrawych kolorów. Wnętrze jest stonowane i dzięki małej ilości bodźców pozwala na wyciszenie i spokojną zabawę.

lindenpark-wroclaw

Główną atrakcją są tu oczywiście klocki Linden, z których można wyczarować dosłownie wszystko. Jedynym ograniczeniem jest w tym przypadku wyobraźnia dziecka. Zabawa tymi klockami pobudza kreatywność i zdolności manualne dzieci. Nieograniczone możliwości wykorzystania tych prostych powtarzalnych kształtów sprawiają, że zabawa bardzo angażuje (nie tylko najmłodszych) i nie nudzi się zbyt szybko. To nam dorosłym często się wydaje, że dzieci potrzebują do szczęścia nie wiadomo jakich ekstrawaganckich atrakcji. A to nieprawda. Chyba każdy z własnego doświadczenia wie, że do zabawy najlepiej służą patyki przyniesione z lasu, a od interaktywnych zabawek niemowlak często woli drewniane łyżki i garnek. Podobnie jest z klockami Linden – ich fenomen tkwi właśnie w prostocie.

W sali zabaw Linden Park, poza klockami znajdziecie bardzo dużo zabawek pochodzących od polskich producentów. Wszystkie są nie tylko pięknie wykonane, ale również stymulują rozwój dziecka na różnym etapie życia. Moje dziewczyny najdłużej bawiły się w drewnianym sklepie i kuchni, ale również bardzo spodobało im się układanie ścieżki zmysłów z paneli sensorycznych. Tak naprawdę to przetestowały tu dosłownie wszystko! Wiele zabawek i rekwizytów jest jednak dedykowana nieco młodszym dzieciom, więc córki przechodziły szybko do kolejnych stanowisk. Jeśli macie małe dzieci, takie w przedziale 1-5 lat, to odnajdą się tu idealnie. Starszaki natomiast najwięcej frajdy znajdą pewnie przy klockach 🙂

Rodzice i opiekunowie dzieci mogą sobie umilić czas przy filiżance kawy i kawałku ciasta. W Linden Park jest bowiem kawiarnia, która dodatkowo oferuje zdrowe przekąski. Tuż przy kawiarni działa również sklepik z produktami Linden.

W Linden Park znajdują się wydzielone sale, w których można zorganizować dziecku urodziny oraz w których odbywają się warsztaty. Warto śledzić aktualną listę wydarzeń na Facebooku lub bezpośrednio na stronie Linden Park. Jeśli chodzi o ofertę urodzinową również odsyłam na stronę internetową lub zachęcam do bezpośredniego kontaktu z obsługą bawialni.

Podsumowując

Bardzo brakowało mi takiego miejsca, zwłaszcza w centrum miasta. Wiele kawiarni przyjaznych mamom i dzieciom znajduje się niestety w jakiejś dalszej okolicy. Tym bardziej cieszę się, że taka bawialnia powstała w samym sercu Wrocławia. Mocno im kibicuję i zachęcam was do odwiedzin. My na pewno wybierzemy się na jakieś warsztaty, bo ich oferta zapowiada się niezwykle ciekawie.

Przydatne informacje

Czynne: codziennie od 9:30 do 21:00
Wstęp: pn – czw: 1 godz: 20 zł, 2 godz: 30 zł, bez limitu: 50 zł
pt – nd: 1 godz: 30 zł, 2 godz: 45 zł, bez limitu: 60 zł
abonament: 5 wejść: 90 zł, 10 wejść: 170 zł
rodzic/opiekun dziecka – wstęp wolny
Dla dzieci z niepełnosprawnością – 50% ceny
Warsztaty kreatywne: 49 zł
Więcej informacji na stronie www LindenPark