Jak ja lubię takie miejsca! Gdzie rodzic może w spokoju napić się dobrej kawy, a dziecko pobawić wartościowymi zabawkami. Bez hałasu, rażących kolorów i wszechotaczającego plastiku. Takim miejscem jest Gerelis Family Cafe.

Co i gdzie?

Gerelis to przede wszystkim wrocławska szkoła językowa, która oferuje kursy dla dzieci, młodzieży, dorosłych oraz firm. Posiadają dwie lokalizacje: na ulicy Oławskiej oraz Nyskiej 61. Przy tej ostatniej powstało niedawno bardzo ciekawe miejsce spotkań – Gerelis Family Cafe. Jest to połączenie klimatycznej kawiarni z bawialnią w stylu Montessori.

bawialnia-gerelis-wrocław

Kawiarnia

To co zwraca uwagę już od samego wejścia do Gerelis Family Cafe to wysokie sufity (kawiarnia jest dwupoziomowa) oraz żywe kolory: turkusu i różu. Oryginalne malowidła na ścianach i drewniane dodatki perfekcyjnie spinają całość, tworząc niezwykle przytulne i gustowne wnętrze. Na dolnym poziomie znajdują się kawiarniane stoliki, a piętro wyżej przy kąciku zabaw dodatkowo znajdziecie kanapę.

To co wyróżnia Gerelis Family Cafe to zamieszkujące tu zwierzaki. W głównej sali w ogromnej klatce mieszkają papużki, które potrafią dość głośno dać o sobie znać 😉 Czasem pośród stolików przechadzają się koty. Pozostałe zwierzątka: rybki i króliki ulokowane są w salach, w których odbywają się zajęcia językowe.

W menu kawiarni poza kawą czy herbatą, znajdziecie domowe wypieki oraz zupę. Próbowałyśmy ciast i cake popsów oraz zupy krem z pomidorów. Wszystko było przepyszne.

Bawialnia

Poziom pierwszy Gerelis Family Cafe zajmuje bawialnia. Tworzy ją urocza kryjówka pełna drewnianych zabawek i stanowisk do zabawy w kuchnię, warsztat czy dom. Sporo tu też sensorycznych rekwizytów wspierających rozwój dziecka. Miłym akcentem jest bogata biblioteczka, wyposażona w wiele pozycji w języku angielskim i niemieckim (w końcu jesteśmy w szkole językowej). Górny poziom odgrodzony jest od schodów zamykaną bramką, więc dzieci są tu w pełni bezpieczne.

Przydatne informacje

Czynne: pon- pt 10:00 – 20:00, niedziela 10:00 – 16:00
Cennik bawialni: 1h – 20 zł, 2h – 35 zł, bez ograniczeń – 45 zł, oferta dla rodzeństwa – minus 5 zł/os.

W Gerelis Family Cafe odbywają się liczne warsztaty zarówno dla dzieci (np. „Sensoplastyka”, „Eksperymenty i doświadczenia”), jak i dla dorosłych (np. „Aktywne Mamy” lub „Mamy Mamom”). Więcej szczegółów znajdziecie na stronie internetowej – tutaj. Zachęcam też do śledzenia profili Gerelis na Facebooku i Instagramie.

Urządzicie tu również urodziny dla dziecka, baby shower dla przyszłej mamy czy przyjęcie z okazji chrztu. Szczegóły na stronie.

I oczywiście nie zapominajmy o kursach języka angielskiego i niemieckiego!

szkoła-językowa-gerelis