Zdecydowanie brakowało takiego miejsca na Jagodnie. Lokalizacja, która tak bardzo przyciąga deweloperów, a za nimi młodych ludzi z dziećmi aż prosiła się o miejsce dedykowane młodym rodzicom. I tak oto w sierpniu 2023 otworzyła się tu Hulajka – naturalna bawialnia połączona z klimatyczną kawiarnią. Znajdziecie ją przy ulicy Buforowej 79.

Nasze wrażenia

Jeżeli już jakiś czas obserwujecie Matkę w mieście to wiecie, że ja uwielbiam takie miejsca. Przytulne stonowane wnętrza kawiarni, gdzie naprawdę można odetchnąć oraz mądrze urządzone przestrzenie do zabawy dla dzieci. W Hulajce wszystko jest spójne – drewniane elementy dekoracji w części ze stolikami łączą się idealnie z drewnianym małpim gajem oraz wyposażeniem części dla dzieci.

hulajka-malpi-gaj
Bawialnia

To co najbardziej przykuwa uwagę to drewniana dwupoziomowa konstrukcja ze zjeżdżalnią. To taka trochę kryjówka, gdzie dzieci mogą się schować lub zrobić sobie bazę, a trochę małpi gaj z torem przeszkód do pokonania. Poza tym w Hulajce znajdziecie dużo zabawek sensorycznych i rekwizytów wspierających rozwój dziecka oraz stanowisk do zabawy. Jest tu na przykład kuchnia, sklepik czy warsztat. Wszystko oczywiście wykonane z bezpiecznych naturalnych materiałów. Bradzo podoba mi się, że otwiera się coraz więcej bawialni w stylu Montessori, gdzie dzieci nie są przebodźcowane wielkością przestrzeni, nadmiernym hałasem czy ilością kolorów. Czasem może się nam wydawać, że dzieci będą się nudzić w miejscu z niewielką ilością zabawek. Ale to błędne myślenie, bo dzieciom naprawdę niewiele trzeba do dobrej zabawy. Ich pomysłowość przecież nie zna granic, o czym każdy z nas rodziców doskonale przecież wie 😊

Kawiarnia

Gdy dzieci bawią się w najlepsze w przeznaczonej dla nich części sali, opiekunowie mogą w tym czasie delektować się kawką i ciastem. Podczas naszej wizyty próbowałyśmy sernika Oreo oraz ciasta Rafaello i oba były przepyszne. W menu znajdziecie też oczywiście herbatę, kakao, gorącą czekoladę, zdrowe przekąski dla dzieci, soki i koktajle oraz zupkę. Duży plus za dostępne gazetki do poczytania!

Przydatne informacje

Czynne: wt- nd od 9:30 do 19:00, w pon od 12.30 do 19:00

Cennik: pon-czw: 1H – 26 zł, 2H – 38 zł; pt-nd: 1H – 30 zł, 2H – 42 zł; każda następna godzina: 10 zł

Zachęcam do śledzenia profilu Hulajki w social mediach. Będziecie wtedy na bieżąco ze wszystkimi organizowanymi tu wydarzeniami. A dzieje się naprawdę dużo: są warsztaty sensoryczne, spotkania z alpakami i egzotycznymi zwierzętami, występy magików, imprezy andrzejkowe itd.

Hulajka zorganizuje również Waszemu dziecku urodziny.

Przewijak oraz kącik dla mamy karmiącej nie znajdują się w toalecie, tylko w specjalnie do tego wydzielonej przestrzeni – za to też ogromny plus! A toaleta jest przystosowana zarówno do większych, jak i mniejszych użytkowników 🙂