Gdzie by tu wyskoczyć niedaleko Wrocławia, żeby móc pospacerować po lesie i nie napotkać po drodze zbyt wielu osób? Proponuję Wam okolice Pałacu w Krobielowicach, leżącego na terenie Parku Krajobrazowego Doliny Bystrzycy. W przeciwieństwie do parku, który odwiedziliśmy w Kątach Wrocławskich – tutaj jest zdecydowanie bardziej dziko.

Co i gdzie?

Pałac Krobielowice znajduje się około 20 km od Wrocławia w miejscowości Krobielowice w gminie Kąty Wrocławskie. W pałacu znajduje się hotel i restauracja, a tuż obok pole golfowe. Głównym atutem miejsca jest bliskość natury – pałac otoczony jest z każdej strony lasami i stawami.

Nasze wrażenia

Z powodu zagrożenia epidemiologicznego pałac i rozciągający się wokół niego park były zamknięte dla odwiedzających. Dlatego zrobiliśmy sobie tylko fotki z pałacem w tle i poszliśmy przejść się po okolicy.

Okolica jest bardzo malownicza. Tuż za ogrodzeniem pałacu znajdziemy liczne stawy z rechoczącymi żabami i ptactwem latającym nisko ponad głowami. Idąc wzdłuż alejek, które o tej porze roku pełne są kwitnących drzew, zatrzymywaliśmy się co krok, żeby nazrywać polnych kwiatów. Nie wiem czy Wasze córki też tak mają, ale Emilka nie potrafi przejść obojętnie nawet obok mlecza.

Polna ścieżka doprowadza nas w końcu do lasu. Postanawiamy zboczyć z głównego szlaku i w pewnym momencie wchodzimy na jakąś wąską leśną ścieżkę. Powiem Wam szczerze, że ja sama nigdy w życiu bym tak nie zrobiła, bo kiepsko u mnie z orientacją w terenie. Na szczęście mamy osobistego przewodnika w postaci mojego męża, który zawsze znajdzie drogę powrotną czy jakąś inną okrężną i nas z każdego lasu wyprowadzi. A w lesie jak to w lesie – pełno atrakcji dla dzieci. A to zwalone drzewo, a to patyki do pozbierania, tu jakiś pień, na którym zrobimy sobie postój, a tu jakaś dziwna gąsienica itd. Polecam Wam takie spacery – dzieci rzadko się wtedy nudzą 🙂

W bliskim sąsiedztwie pałacu znajduje się Gospodarstwo Rybackie – Stawy Krobielowice. Można tu przyjechać powędkować, kupić świeżą rybkę lub zjeść ją w tutejszym barze. Chociaż ja na to ostatnie raczej bym się nie zdecydowała. Jakoś miejsce mnie nie zachęciło. Szkoda, bo potencjał jest i to wielki.

Podsumowując

Jeśli szukacie miejsca na bliskie spotkania z naturą niedaleko Wrocławia to z czystym sumieniem mogę Wam polecić Park Krajobrazowy Doliny Bystrzycy przy Pałacu Krobielowice.
Więcej informacji na temat samego pałacu znajdziecie na jego stronie.

krobielowice-bukiet-na-pniu