Park Wodny Mamutka odwiedziliśmy przy okazji wejścia na Ścieżkę w obłokach (relację przeczytacie tutaj). Jak będziecie w Dolni Morava z dziećmi to nie możecie tego miejsca pominąć. To prawdziwy raj dla dzieciaków.

Co i gdzie?

Park Wodny Mamutka, czyli Mamutikuv Vodni Park to ogromny drewniany plac zabaw z systemem wodnym, który możemy sami regulować. Na terenie parku znajduje się też Leśny Park Przygód z parkiem linowym, drewnianymi domkami i labiryntami oraz Piaskowy Świat. Park Mamutka znajduje się z lewej strony dolnej stacji kolejki linowej prowadzącej na Ścieżkę w obłokach.

mapa-mamutkowy-wodny-park

Nasze wrażenia

Nasze dziewczyny uwielbiają takie miejsca. Zresztą wydaje mi się, że wszystkie dzieci tak mają. Ledwo przekroczyliśmy kasy i już zaczęła się bieganina pomiędzy poszczególnym atrakcjami. Bo tak to właśnie wyglądało. Na park linowy, później szybko do labiryntu, zaraz do drewnianego domku, znów do labiryntu. W dodatku każda z córek w inną stronę i w takim tempie jakby to były jakieś konkurencje na czas. Tak więc zwiedzaliśmy ten park bardzo chaotycznie, bo niestety z naszymi dziećmi inaczej się nie da. Ale w sumie świadczy to o tym, że miejsce jest cudowne, bo pełne niezwykle ciekawych dla dzieci atrakcji. Do tego stopnia, że będąc na jednej już chcą iść korzystać z czegoś innego 🙂

Spróbuję Wam pokrótce przybliżyć jak wygląda Mamutkowy Park. Składa się on z kilku części. Pierwsza, od której pochodzi nazwa, to park wodny. Jest to ułożony kaskadowo na wzniesieniu system kanałów, tam i śluz wodnych, którym możemy własnoręcznie sterować. Dla dzieci to wielka frajda móc obserwować bieg wody, zmieniać jego kierunek czy nawet go wstrzymywać. W tej części można zapoznać się z działaniem śruby Archimedesa czy młyna wodnego. W końcu jest to okazja, by nieco potaplać się w wodzie, a które dziecko tego nie lubi? 🙂

Drugą częścią parku jest Leśny Park Przygód. To tu znajdują się te wszystkie drewniane konstrukcje, domki na drzewach, park linowy z tyrolką, liczne siatki porozwieszane między drzewami, zjeżdżalnie i labirynty. Długo by wymieniać – tyle tego jest. W tej części spędziliśmy najwięcej czasu. Mi osobiście ta część również podobała się najbardziej. Wszystkie atrakcje są tak pomyślane, aby rozwijać w dzieciach sprawność ruchową, koordynację, orientację w przestrzeni, równowagę, siłę i nieco sprytu. Według mnie to przestrzeń idealna do zabawy. Zarezerwujcie sobie sporo czasu, bo dzieciom się tu nie nudzi 🙂

Główną atrakcją placu zabaw jest 13 metrowy mamut. Do jego wnętrza można wejść i zjechać po stromej 24 metrowej zjeżdżalni. Nasze dziewczyny trochę się bały, więc my z tej atrakcji nie skorzystaliśmy. Myślę jednak, że nieco starszym dzieciom na pewno by się spodobało. Zwłaszcza, że w środku czekają na dzieciaki różne przeszkody, ścianka wspinaczkowa czy linowy tunel.

Kupując bilet do Parku Wodnego Mamutka mamy też wstęp do Piaskowego Świata. Nam już zabrakło czasu, żeby tam pójść i powiem Wam szczerze, że nawet nie wiem, gdzie dokładnie on się znajduje. Trzeba będzie kiedyś tu wrócić i być może skorzystać też z toru bobslejowego, który mocno kusił mojego męża 🙂 Kto wie?

zjezdzalnia-grawitacyjna-dolni-morava

Jedynym minusem parku jest cena biletów wstępu. A konkretnie to, że dorośli płacą tak samo jak dzieci, a przecież nie korzystają z atrakcji. Trochę było to dla mnie dziwne. Z drugiej strony jak się popatrzy na ilość atrakcji i fakt, że można tam spędzić pół dnia (albo i dłużej) to cena nie jest jakaś bardzo wygórowana.

tyrolka-mamutkowy-wodny-park

Przydatne informacje

Cennik: dzieci do 90 cm – wstęp za darmo, osoby powyżej 90 cm – 250 koron czeskich, bilet rodzinny (2 dorosłych + max 3 dzieci) – 760 kc, bilet ulgowy (dla uczniów i przedszkolaków) – 150 kc, możliwa płatność kartą.
Czynne: różnie w zależności od pory roku, miesiąca i dnia tygodnia, najlepiej sprawdzić przed wyjazdem na ich stronie internetowej.
W pobliżu dolnej stacji kolejki linowej znajdują się dwa bezpłatne parkingi.
Na terenie parku znajduje się sklepik z kawą, napojami, frytkami i lodami oraz toaleta.
Więcej informacji na temat parków dla dzieci w Dolni Morava znajdziecie tu.