Dwa tygodnie temu miałyśmy z Emilką przyjemność być na premierze nowego spektaklu Ach! Teatru Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka pt. „Rozbawialska i przyjaciele”. Był to nasz pierwszy raz na dużej scenie WCTD, wcześniej byłyśmy na „Huśtawce” i „Księżycowych opowieściach” granych w innym, przystosowanym do maluchów pomieszczeniu. Tym razem przedstawienie miało miejsce w sali z wyraźnie wydzieloną sceną i ze wznoszącą się ku górze widownią.

wroclawskie-centrum-tworczosci-dziecka

Nasze wrażenia

Przed rozpoczęciem spektaklu przed salą zebrały się prawdziwe tłumy. W powietrzu dało się wyczuć pełną oczekiwania atmosferę. Wszyscy byli ciekawi nowej sztuki Ach! Teatru.
„Rozbawialska i przyjaciele” to opowieść o sile przyjaźni oraz o potrzebie kontaktu i bliskości. Główni bohaterowie: Pani Rozbawialska, Wilk, Wiewióreczka Kokardeczka i Misio Zbysio pokazują dzieciom dlaczego warto mieć przyjaciół i być miłym i uprzejmym dla innych. Mądry przekaz jaki niesie ze sobą ten spektakl to jedna z jego głównych wartości. Drugą jest niezwykle interaktywna forma. To było najbardziej angażujące publiczność przedstawienie, na jakim kiedykolwiek byłyśmy. Dzieci pełnią tu bardzo ważną rolę i są częścią sztuki tak samo jak każdy inny bohater. Wciągnięcie ich w bieg fabuły, sprawia, że żadne dziecko nie pozostaje obojętnym na to, co dzieje się na scenie. Dzieci reagowały w sposób nad wyraz żywy i często bardzo zaskakujący. Emilka była pochłonięta bez reszty, widziałam jak bardzo przeżywa losy bohaterów, część sztuki oglądała nawet na stojąco, gdyż nie mogła spokojnie wysiedzieć. Za te wszystkie emocje – mega plus dla Ach!Teatru. Dodajmy do tego sporą dawkę humoru, niespodziewane zwroty akcji i dużą dynamikę fabuły, a tworzy się obraz, który bez wątpienia spodoba się każdemu dziecku.

Spektakl trwał 45 minut. Nie było to przedstawienie dla maluszków, więc nie było też na koniec żadnej wspólnej zabawy z aktorkami. Emilka była tym faktem chyba nieco zawiedziona, bo bardzo powoli i niechętnie opuszczała salę. Ale to chyba dobry znak 🙂

Spektakl jest przeznaczony dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat. Historia, mimo że prosta, jest niezwykle mądra i ciekawa – dlatego gorąco ją Wam polecam!