FoRest Bar to miejsce relaksu na świeżym powietrzu w samym centrum miasta. Mimo sąsiedztwa ruchliwej ulicy, w chillbarze panuje przyjemna wakacyjna atmosfera. To wszystko zasługa otoczenia parku, które zapewnia prawdziwie leśny klimat.

forest-bar-park-andersa

Co i gdzie?

FoRest Bar znajduje się na skraju Parku Andersa, przy ulicy Kamiennej. Poza miejscem do chillowania i ofertą gastronomiczną zapewnia szereg wydarzeń, które umilają mieszkańcom Wrocławia letnie dni i wieczory.

Nasze wrażenia

Do FoRest Baru wstąpiłyśmy po szaleństwach na hulajnodze na Wzgórzu Andersa (znajduje się tam bardzo fajny pumptrack Black Wheel). Był gorący dzień i dziewczyny były aż mokre od jazdy w kaskach. Marzyły o chwili odpoczynku w cieniu. FoRest Bar okazał się w tej sytuacji zbawieniem. Otaczające go z każdej strony parkowe drzewa rzucają cień na większość stolików i leżaków. Z rozgrzanej ulicy wchodzimy jakby do innej strefy klimatycznej, z chłodnym, rześkim powietrzem. Do tego podłoże z kory i mamy wrażenie jakbyśmy przenieśli się do lasu.

W barze poza różnymi napojami (z procentami i bez) można kupić np. pizzę. Trochę ubolewałyśmy, że nie ma lodów. Weszłyby wtedy idealnie 😉 Na pocieszenie zamówiłyśmy zimne lemoniady i pizzę margheritę. Wszystko było przepyszne!

W FoRest Bar jest wydzielona strefa dla dzieci z piaskownicą. Można więc spokojnie przyjść z maluszkiem i nie martwić się tym czy będzie miało zajęcie. Moje dziewczyny stwierdziły, że są już za duże na piaskownicę i nie zamierzają z niej korzystać. Jupiiiii!! Doczekałam się czasów, gdy moje dzieci potrafią poleżeć na leżaczkach sącząc lemoniadę i zupełnie im to wystarcza do szczęścia! Jedna mała uwaga odnośnie piaskownicy: gdy byłyśmy tu w godzinach popołudniowych to niestety strefa dziecięca znajdowała się w pełnym słońcu. Nie wiem – może przed południem jakoś inaczej pada cień z pobliskich drzew, no ale popołudniu to niestety jest dramat. Może warto byłoby postawić obok jakiś parasol, który przynajmniej częściowo osłaniałby miejsce do zabawy.

Tak jak już wspominałam organizowane są tu liczne wydarzenia. Część z nich odbywa się cyklicznie. Np. w czwartki jest muzyka na żywo, w niedziele Park Śniadaniowy, a w poniedziałki wieczory z bingo. Warto śledzić FB FoRest Baru, by być zawsze na bieżąco z wszystkimi eventami.

forest-bar-rozkład-jazdy