Sezon na beach bary powoli dobiega końca, lecz wrzesień jest dla nas w tym roku wyjątkowo łaskawy i póki co pozwala nam cieszyć się słońcem i letnimi temperaturami. Jeśli więc macie ochotę nasycić się wakacyjnymi klimatami, zanim na dobre zagości jesień, to polecam Wam beach bar Forma Płynna. Byłyśmy tam z dziewczynkami pod koniec sierpnia i super spędziłyśmy czas.

Co i gdzie?

Forma Płynna mieści się w samym centrum miasta, nad Odrą. Beach bar znajduje się przy Wybrzeżu Wyspiańskiego 20, niedaleko stacji Polinki – kolejki linowej Politechniki Wrocławskiej, a więc również w bliskim sąsiedztwie uczelni.

Nasze wrażenia

Spacerując Bulwarem Politechniki Wrocławskiej, natrafiłyśmy na pierwszą atrakcję, jeszcze zanim dotarłyśmy do beach baru. A była nią prawdziwa plaża tuż nad brzegiem Odry. Mimo, że nie miałyśmy ze sobą żadnych zabawek do piasku, dziewczynki i tak rzuciły się natychmiast do zabawy. Ja w tym czasie powspominałam stare dzieje, bo nie wiem czy wiecie, ale dawno temu byłam studentką Polibudy i duża część mojej młodości wiąże się właśnie z tym miejscem. Zazdroszczę dzisiejszym studentom, że podczas przerw między kolejnymi zajęciami mogą wyskoczyć na miejską plażę albo do baru w cieniu drzew. Za moich czasów tego nie było 😉 Chodziło się do Tawerny albo Dziekanatu. A propos – chodźmy wreszcie do baru 🙂

Forma Płynna to najbardziej zielona plaża w mieście. Wchodzi się do niej jak do dżungli. Sporo tu drzew, które dają kojący cień w upalne dni. Między drzewami porozwieszane są hamaki, a na wyściółce z kory poustawiane są leżaki. Ponad głowami odpoczywających kursuje Polinka. Bardzo przyjemne miejsce. Nigdy nie byłam tu nocą, lecz jestem pewna, że panuje tu wtedy niesamowity klimat. A to za sprawą wielu łańcuchów lampek oplatających gałęzie drzew.

Po wejściu na teren Formy Płynnej w pierwszej kolejności wcale nie poszłyśmy bujać się na hamakach. Najpierw zaliczyłyśmy bar (a jak!) i kupiłyśmy lody oraz jakiś lemoniado-podobny napój bezalkoholowy. Następnie usiadłyśmy w części bardziej nasłonecznionej, gdzie zamiast leśnego podłoża rośnie zielona trawka. Można stąd podziwiać statki kursujące po Odrze oraz Polinkę jeżdżącą na drugi brzeg rzeki.

Relaks nie trwał zbyt długo, tylko tyle ile zajęło dziewczynkom zjedzenie lodów. Już będąc przy barze wypatrzyły dmuchańca, ledwo więc zjadły, a już przeniosłyśmy się bliżej strefy dla dzieci. Poza dmuchańcem, czeka tu jeszcze na maluchy kilka bujaków, więc można liczyć na chwilę spokoju zanim dzieci się znudzą i zechcą iść do domu. W weekendy często są organizowane zajęcia dla dzieci oraz animacje (warto jednak wcześniej sprawdzić szczegóły na Facebooku).

W Formie Płynnej poza napojami wszelkiego rodzaju, można kupić coś do zjedzenia np. burgery, zapiekanki, sałatki, nachosy czy popcorn. Dodatkowo na teren beach baru można sobie zamówić pizzę z dowozem z pizzerii Giro Pizza.

Przydatne informacje

Czynne: od pon do pt od godz. 12:00 (we wrześniu od 15:00!), w weekendy od 10:00
Beach bar jest przyjazny zwierzętom.
W Formie Płynnej odbywają się liczne wydarzenia, zajęcia i koncerty. Wszelkich informacji na ten temat należy szukać na stronie beach baru na Facebooku.