Hydroplan to pierwszy we Wrocławiu beach bar nad stawem. Znajduje się w dzielnicy Muchobór Wielki, w części miasta znacznie oddalonej od Odry, a przez to ubogiej w tego typu miejsca. Autorzy inicjatywy optymalnie wykorzystali teren nad stawem przy ulicy Kunickiego, aby stworzyć miejsce do wypoczynku dla okolicznych mieszkańców.

Co i gdzie?

Beach Bar Hydroplan znajduje się tuż przy stawie na ulicy Kunickiego 71. Na jego terenie wydzielono strefę dla dzieci z dużym placem zabaw, strefę z food truckami i barem, miejsce do grillowania, boisko do siatkówki, zadaszone namioty oraz liczne strefy relaksu.

Nasze wrażenia

Na pierwszy rzut oka Beach Bar Hydroplan nie zrobił na mnie jakiegoś ogromnego wrażenia. Ot, zwykła polana z porozrzucanymi chaotycznie leżakami. Zyskał dopiero przy bliższym poznaniu i teraz wiem, że gdybym tylko mieszkała w okolicy to z pewnością byłabym tam stałym bywalcem. A czym takim mnie urzekł? Zaraz po wejściu na teren Hydroplanu kupiłyśmy sobie z dziewczynkami lody i poszłyśmy poszukać jakiegoś miłego miejsca, żeby usiąść. No i znalazłyśmy strefę chillout’u tuż nad stawem. Niezwykle klimatyczne miejsce, poza zasięgiem wzroku, gdyż położone nieco poniżej terenu. Prawdziwy azyl. Szczerze to mogłabym się stamtąd nie ruszać, niestety byłam z dziećmi, a te ciągnęły mnie mocno w kierunku placu zabaw 🙂

Hydroplan to z pewnością beach bar z największym placem zabaw we Wrocławiu. To nie jest jakiś tam kącik z niewielką piaskownicą, to strefa pełna dziecięcych atrakcji. Jest tu drewniana konstrukcja z dwiema zjeżdżalniami, linarium do wspinania, huśtawki, karuzela, piaskownica, bujaki i tyrolka.
Nie wiem jak wygląda tu sytuacja w samo południe, ale gdy my byłyśmy około godziny 17.00 to większa część placu zabaw znajdowała się już w cieniu.

Kolejną atrakcją, która z pewnością ucieszy wszystkie dzieci jest kurtyna wodna i znajdujący się tuż pod nią dmuchany flaming. Idealne rozwiązanie na upalne dni.

Miejscem, które również bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło była strefa do grillowania. Usytuowana na uboczu, tworzy krąg zadaszonych altan z bujanymi ławkami. Wyobrażam sobie jaki tu musi panować klimacik wieczorami 🙂

Zaraz przy altanach znajduje się boisko do siatkówki.

hydroplan-boisko-do-siatkówki

Hydroplan może poszczycić się też bogatą ofertą gastronomiczną. Znajdziecie tu kilka food trucków m.in. z hot-dogami, frytkami, burgerami, pizzą, lodami czy potrawami z grilla. Do tego oczywiście klasycznie – bar z przeróżnymi napojami.

Hydroplan to nie tylko miejsce wypoczynku, ale również licznych wydarzeń. Odbywają się tu zajęcia zumby, koncerty muzyki na żywo, różne imprezy i turnieje. Warto śledzić ich profil na Facebooku, aby niczego nie przegapić.

hydroplan-leżaki

Na terenie beach baru funkcjonuje również wypożyczalnia sprzętu wodnego. Można wypożyczyć kajaki lub rowerki wodne i popływać po pobliskim stawie.

Przydatne informacje

Czynne codziennie od 2 maja do 30 września od godz. 12:00 do 2:00
Wstęp bezpłatny
Rezerwacja i wynajem altan – tel. 603 442 777