Podczas tegorocznych wakacji spędzanych u dziadków pod Opolem postanowiliśmy wybrać się wraz z nimi na niedzielny obiad do Pokrzywnej, gdzie można zjeść przepyszną rybę z Łowiska na wyspie.

Co i gdzie?

Łowisko na wyspie znajduje się u podnóża Kopy Biskupiej, w Pokrzywnej koło Jarnołtówka. Tuż obok mieści się park rozrywki Zaginione Miasto Rosenau. Na terenie łowiska można wypocząć na świeżym powietrzu, zjeść smacznie przyrządzoną rybę, a przede wszystkim można ją sobie samodzielnie złowić.

Nasze wrażenia

Łowisko Pokrzywna to idealne miejsce na rodzinny obiad połączony z wypoczynkiem w ładnych okolicznościach przyrody. Teren wokół stawu aż kipi od zieleni, więc już samo siedzenie przy brzegu jest niezwykle przyjemne i odprężające. Wokół łowiska rozstawione są altanki, w których można schronić się przed słońcem, a także zjeść posiłek. Poza tym smażalnia dysponuje zadaszoną strefą restauracyjną oraz stolikami z parasolami, z których my nie korzystaliśmy, mimo że całość prezentuje się naprawdę świetnie. Zdecydowaliśmy się na zjedzenie rybki w altance, skąd mieliśmy wspaniały widok na cały teren łowiska.

Największą atrakcją tego miejsca jest oczywiście możliwość samodzielnego złowienia pstrąga czy jesiotra. Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy z tego nie skorzystali. Zaraz po wejściu na łowisko wypożyczyliśmy potrzebny sprzęt i przynętę, i poszliśmy szukać odpowiedniego miejsca do łowienia. Mimo, że była niedziela to nie było tłumów, więc bez problemu znaleźliśmy wolną altankę, rozłożyliśmy koc i mogliśmy zacząć polować na rybkę. Głównym wędkarzem był mój mąż, ale Emilka bardzo aktywnie go wspierała, pomagając nawlekać przynętę z kukurydzy, a nawet trzymała przez chwilę wędkę. No dobra – przyznam się – ja też przez chwilę wędkowałam, ale jakoś niespecjalnie mnie to bawiło. Emocje zaczęły się, gdy rybka zaczęła brać. Wtedy nastąpiło ogólne poruszenie, wszyscy rzucili się do pomocy i po chwili rybka była już w wiaderku. Złowioną rybę można zabrać ze sobą do domu (przy wejściu jest cennik według kg) albo oddać do smażalni i później zjeść. Powiem szczerze, że dawno nie jedliśmy tak smacznie przyrządzonego pstrąga.

Łowisko na wyspie wyróżnia się tym, że poza stawem ma również atrakcje typowo dziecięce. Pierwszą z nich jest mini zoo, które znajduje się po przeciwnej stronie łowiska. Mieszkają tam urocze kózki, które można karmić przez siatkę. Zwierzątka są bardzo przyjazne i przysporzyły naszym dziewczynkom wiele radości.

Drugą atrakcją dla dzieci jest plac zabaw, na który składają się: piaskownica i drewniana konstrukcja z huśtawkami i zjeżdżalnią. Plac zabaw znajduje się przy parkingu, przed wejściem na teren łowiska.

Przydatne informacje

Wstęp: bezpłatny
Wypożyczenie sprzętu: 5 zł
Wejście z własnym sprzętem: 5 zł
Zakaz wypuszczania złowionych ryb do stawu, każdą rybę trzeba kupić.