Park Południowy jest parkiem położonym najbliżej naszego miejsca zamieszkania, dlatego zawsze gdy szukamy alternatywy do spędzania czasu na osiedlowym placu zabaw bądź na spacerze po osiedlowych uliczkach, wybieramy właśnie to miejsce.

Co i gdzie?

Park Południowy jest jednym z największych i najpopularniejszych parków we Wrocławiu. Leży w południowej części miasta, w dzielnicy Krzyki, między ulicami: Sudecką a Powstańców Śląskich.

Nasze wrażenia

Park Południowy jest idealnym miejscem do wypoczynku na świeżym powietrzu. Oferuje bardzo rozbudowaną sieć licznych alejek, przy których znajduje się duża ilość ławek. Jest więc gdzie spacerować czy jeździć na rowerze, a także odpocząć i w spokoju posiedzieć. Między alejkami rozpościerają się przestronne polany, gdzie można rozłożyć się z kocem w ciepły dzień, pograć w piłkę czy pobawić z psem. Ogromne rozłożyste drzewa dają latem upragniony cień, a jesienią kolorowe liście tworzą bajkowy krajobraz. Często w parku można spotkać wiewiórki, co dla dzieci jest wspaniałą atrakcją. Uroku parkowi dodaje staw z tarasem widokowym, z którego można obserwować fontanny oraz pływające kaczki i łabędzie. W pobliżu stawu znajduje się restauracja Aroma, gdzie można zjeść smaczny i zdrowy posiłek. Dla mniej głodnych są budki z lodami i goframi, często można też spotkać sprzedawców waty cukrowej i popcornu. Do dodatkowych atrakcji należy pomnik Fryderyka Chopina, który dzieci szczególnie sobie upodobały jako obiekt wspinaczek oraz niewątpliwie duży ogrodzony plac zabaw. Do Parku Południowego jeździmy dosyć często, bo można tam przyjemnie spędzić czas o każdej porze roku. Podejrzewam, że mój opis mógłby pasować do wielu innych parków w wielu miastach. Dlatego jeżeli zastanawiacie się nad wypoczynkiem na świeżym powietrzu, a znudziło Wam się wasze własne podwórko lub nie macie akurat czasu czy pieniędzy na inne atrakcje wybierzcie się do pobliskiego parku. Na pewno ciekawie spędzicie wspólnie czas.

Przydatne informacje

Czynne: cały rok 24/h

Wstęp: bezpłatny