Gdy pogoda nas nie rozpieszcza, na dworze jest zimno lub deszczowo, często mamy problem ze zorganizowaniem naszym dzieciom czasu. Pomysły na zabawy w domu szybko się wyczerpują i zastanawiamy się nad miejscami, w które moglibyśmy zabrać nasze pociechy, żeby się nie nudziły. Zebrałam więc dla Was kilka miejscówek we Wrocławiu, idealnych na krótkie wypady już z małymi dziećmi.

Kontakt z naturą

Jeżeli Wasza pociecha uwielbia wycieczki do zoo i spotkania ze zwierzętami, to w okresie jesienno-zimowym wcale nie musicie z tego rezygnować. We Wrocławiu jest kilka miejsc, które umożliwią Wam kontakt z naturą.

Afrykarium

Jestem ogromną zwolenniczką odwiedzania Afrykarium w niepogodę. Atrakcja ta mieści się w budynku, więc aura panująca na zewnątrz jest nam obojętna. W brzydką pogodę jest zdecydowanie mniej odwiedzających, więc dostęp do akwariów jest znacznie łatwiejszy. Ma to duże znaczenie, gdy idziemy z małymi dziećmi. Poza tym zwiedzenie całego zoo łącznie z Afrykarium to często dla maluchów ponad ich siły. A tak – idziemy zimą do Afrykarium, a latem zwiedzamy sobie sam ogród zoologiczny. O naszej wycieczce przeczytacie tutaj – Afrykarium.

afrykarium-wroclaw

Papugarnia

Papugarnia to miejsce, które zapewnia bezpośredni i bliski kontakt z egzotycznymi papugami. Można je wziąć na ręce, głaskać i karmić. To taka odskocznia od szarej rzeczywistości w centrum miasta. Więcej szczegółów znajdziecie tu – Papugarnia.

papugarnia-wroclawWystawa Zoo Team

Kolejne miejsce na mapie Wrocławia, gdzie nie tylko można obejrzeć egzotyczne gatunki zwierząt, lecz prawdziwie się z nimi oswoić i zaprzyjaźnić. Miła obsługa opowie nam wiele ciekawostek na temat zamieszkujących tam węży, jaszczurek i pająków. Chcesz okiełznać swoje uprzedzenia i strach przed tymi gadami to wybierz się do Zoo Team. Naszą relację przeczytasz tu – Zoo Team.

zoo-team-wroclaw

Park rozrywki

Jeżeli Wasze dziecko cierpi na nadmiar energii lub zwyczajnie chcecie je troszkę zmęczyć, żeby na przykład szybciej poszło spać, to warto wybrać się do któregoś parku rozrywki.

Loopy’s World

Olbrzymi małpi gaj ze zjeżdżalniami, tunelami i torem przeszkód, trampoliny, gokarty, kolejka, automaty, budowisko, strefa dla malucha i wiele wiele innych atrakcji zajmie Twoje dziecko nawet na kilka godzin. Ty w tym czasie możesz się zrelaksować na wygodnych kanapach. Brzmi zachęcająco? Przeczytaj więcej we wpisie – Loopy’s World.

loopys-world

Bobolandia

W drugiej części miasta znajduje się Bobolandia. Miejsce podobne do Loopy’s World jednak z przeważającą ilością dmuchanych atrakcji, po których dzieciaki skaczą do utraty tchu. Różne konstrukcje z torami przeszkód i zjeżdżalniami to również świetny pomysł na aktywne spędzenie czasu. O naszej wizycie w tym miejscu przeczytacie sobie tutaj – Bobolandia.

Świat w miniaturze

Jeżeli Twoje dziecko uwielbia pociągi, albo lubi wyszukiwać różne ukryte szczegóły to koniecznie zabierz je do Kolejkowa.

Kolejkowo

Jest to ciekawa atrakcja Wrocławia, która ukazuje świat w miniaturze. Wokół szlaków kolejowych roztaczają się piękne krajobrazy i toczy się zwyczajne życie. Ilość detali i precyzja, z jaką całość została wykonana, budzą ogromny podziw, nie tylko u dzieci. Warto się tam wybrać. O urokach tego miejsca przeczytasz tutaj – Kolejkowo.

kolejkowo-wroclaw