Jest takie miejsce na mapie Wrocławia, które zapewni Wam dreszczyk emocji  i przybliży (dosłownie) świat egzotycznych gatunków zwierząt. Mowa tu o Zoo Team, gdzie warto wybrać się całą rodziną po niezapomniane przeżycia.

Co i gdzie?

Edit: Od listopada 2021 wystawa Zoo Team mieści się w Arkadach Wrocławskich, na pierwszym piętrze

Stała wystawa zwierząt egzotycznych mieści się w budynku Dworca Świebodzkiego przy Placu Orląt Lwowskich (boczne wejście od ulicy Robotniczej). Zoo Team to około 200 okazów zwierząt egzotycznych, które możesz nie tylko podziwiać zza szyby terrarium, lecz nawet pogłaskać czy wziąć na ręce. Oprócz tego Zoo Team to stacjonarny sklep zoologiczny, hotel dla zwierząt egzotycznych i schronisko dla zwierząt porzuconych.

Nasze wrażenia

Zaraz po wejściu na teren wystawy podeszła do nas jedna z opiekunek i zaproponowała pierwsze zwierzątko do wzięcia na ręce. Troszkę przerażeni zgodziliśmy się na ten bliski kontakt, bo w końcu po to tam przyszliśmy. I tym sposobem dostałam na swe dłonie małego węża. W miarę jak oswajaliśmy się ze zwierzętami, dostawaliśmy coraz to większe okazy. Czasem braliśmy je na ręce, czasem lądowały na naszych kolanach lub ramionach. Węże, jaszczurki, kameleon, pająki, tarantula, waran. Nic nie było dla nas straszne. Aż sama się sobie dziwiłam, że mnie to nie brzydzi ani nie odstrasza. I co najważniejsze, dziwiłam się swojej niespełna 3 letniej córce, która równie chętnie i odważnie głaskała i trzymała w swych małych rączkach różne gatunki gadów. Sprawiało jej to ogromną frajdę i radość. Z zaciekawieniem przyglądała się coraz to nowym, nieznanym jej do tej pory zwierzakom. Widać – wszystko jest w naszych głowach. A w tak małej główce, pozbawionej jeszcze uprzedzeń, jest tylko otwartość i ciekawość świata. Warto więc to podsycać i pielęgnować. A Zoo Team jest do tego miejscem idealnym. Zwierzęta są oswojone i nie stanowią żadnego zagrożenia dla człowieka.

Bardzo pozytywne wrażenie robią pracownicy wystawy. Opiekunki oraz właściciel to niezwykle przyjaźni i sympatyczni ludzie, ze wspaniałym podejściem do dzieci. Chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, więc przy okazji wizyty w tym miejscu można się wiele dowiedzieć na temat zwyczajów egzotycznych zwierząt. W środku panuje wręcz rodzinna atmosfera – ma się ochotę rozsiąść wygodnie na kanapach, przy herbatce, z waranem na kolanach i spędzić na miłej pogawędce całe popołudnie. Zresztą nic nie stoi na przeszkodzie, żeby tak zrobić. Są kanapy, jest sklepik, w którym można zamówić kawę lub herbatę, jest kącik dla dzieci z kolorowankami. Jest cicho i spokojnie. Pod nogami łasi się kot Rysiek, można pogłaskać króliczka lub małego jeża (jeżeli już mamy dość głaskania węży). Nas troszkę gonił czas ze względu na młodszą – pół roczną córkę. Powoli zaczynała tracić cierpliwość, więc trzeba było kończyć nasze odwiedziny w tym niezwykłym miejscu. Zoo Team to bardzo przytulne miejsce, którego wielkim atutem są ludzie oraz możliwość bliskiego i bezpośredniego  kontaktu z egzotyką. To bezcenne doświadczenie, które potrafi wyleczyć z wszelkich fobii i ukaże nam nowe oblicze natury.

Przydatne informacje

Czynne: codziennie od poniedziałku do niedzieli od 10:00 do 20:00
Bilety: normalny 30 zł, ulgowy 25 zł, rodzinny (2+2) 90 zł, grupowy (od 10 osób): 20 zł za każdą osobę
Pakiet VIP – zwiedzanie z zarezerwowanym wyłącznie dla siebie przewodnikiem. Cena normalnych biletów + 150 zł za każdą godzinę.
Na wystawie można zostawić wózek lub rower.
Na miejscu można zrobić sobie profesjonalne zdjęcie z niektórymi okazami.
Istnieje możliwość zorganizowania dziecku urodzin na terenie Zoo Team.