Jak to dobrze, że nie trzeba w ogóle wyjeżdżać z Wrocławia, żeby móc korzystać z uroków plażowania. Dzięki nowo otwieranym miejskim plażom, nawet pozostając w centrum miasta, można się poczuć jak na wakacjach. A w ostatnim czasie przybyło nam całkiem sporo tego typu miejsc. Wszystkie chcą mieć w sobie coś wyjątkowego, co zachęci do odwiedzenia i wracania po więcej. Bogata oferta imprez, atrakcje dla dzieci, oryginalny wystrój, ciekawa lokalizacja – to wszystko przyciąga tłumy wrocławian. Jedną z niedawno otwartych miejskich plaż jest Prosto z Mostu Beach Bar, na którą wybraliśmy się ze znajomymi w zeszły weekend.

Co i gdzie?

Prosto z Mostu Beach Bar znajduje się w pobliżu Mostów Warszawskich, przy ulicy Pasterskiej 1 i zajmuje powierzchnię 5 000 m2.

prosto-z-mostu-beach-bar

Nasze wrażenia

Prosto z Mostu, które z założenia jest plażą miejską, oferuje dużo więcej niż sam piasek i leżaki. Byliśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni ilością rozmaitych stref, które można wyróżnić na terenie beach baru. Po pierwsze jest tam szeroka piaszczysta plaża, na której można się rozłożyć z kocem lub leżakiem. Bez problemu znaleźliśmy wolne miejsce, żeby rozbić nasz mały obóz tak, aby mieć odpowiednio dużo przestrzeni do swobodnych zabaw na piasku i pogrania w piłkę. W tle leciała przyjemna muzyka, a przed oczami roztaczał się kojący widok na Odrę. Bajka. Dzieciakom również bardzo się podobało, czym nie byliśmy wcale zaskoczeni, bo wiadomo jaką radochę potrafi sprawić duża piaskownica. A już pełnię szczęścia Emilka osiągnęła, gdy zobaczyła stojącą na plaży trampolinę 🙂

Na terenie beach baru jest też całkiem spora strefa wyłożona korą, na której znajdują się stoliki z parasolami. To dla tych co niekoniecznie lubią wygrzewać się na słońcu albo nie przepadają za piaskiem. Można tu posiedzieć sobie w cieniu z zimnym piwkiem i chłonąć wakacyjny klimat.

Tuż przy strefie ze stolikami znajduje się chyba największa atrakcja Prosto z Mostu – basen. Prawdziwy basen, w którym można popływać i ochłodzić się w upalne dni. Może nie jest zbyt duży, ale jak dla mnie to i tak super opcja. Wstęp na basen jest oczywiście dodatkowo płatny, ale to nie powinno raczej nikogo dziwić, inaczej podejrzewam – byłyby tam tłumy.

Tuż obok basenu jest jeszcze obszar pokryty kamyczkami, a za nim świetna atrakcja dla dzieci  – park linowy. Niestety podczas naszego pobytu w Prosto z Mostu był chyba zamknięty, bo nie dało się tam w żaden sposób dostać. W dodatku, gdy zapytałam o dostęp do niego Panią pracującą za barem, nie była w stanie mi nic na ten temat powiedzieć. Szkoda, bo park linowy wydawał mi się być bardzo ciekawą atrakcją i nasza trzylatka mocno naciskała, żeby z niego skorzystać. Trudno, może innym razem. Tak czy inaczej – kolejny plus za postawę przyjazną dzieciom.

Na terenie Prosto z Mostu Beach Bar można urządzić urodziny lub jakąkolwiek inną imprezę. W czasie, gdy my wylegiwaliśmy się na plaży, tuż obok – na części pokrytej trawą miało miejsce przyjęcie urodzinowe dla jakiegoś 4 letniego solenizanta. Poza tym warto sprawdzać na bieżąco harmonogram wydarzeń, gdyż sporo się tu dzieje. Koncerty, joga, stand-upy, kino plenerowe – to tylko niektóre z ich propozycji.

prosto-z-mostu-beach-bar

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jeśli chodzi o menu beach baru Prosto z Mostu to mamy tu duży wybór koktajli, win, piw kraftowych i innych alkoholi oraz napojów bezalkoholowych. Do jedzenia jest pizza, którą mieliśmy przyjemność spróbować i która bardzo nam smakowała, a także dania z grilla. Ze słodyczy są gofry i lody. Próbowałyśmy tych ostatnich i jakoś nas nie zachwyciły. To co może zaskoczyć to ceny – są dosyć wysokie, powiedziałabym, że takie jak na wrocławskim Rynku.

Przydatne informacje

Wstęp na teren beach baru: bezpłatny
Wstęp na basen: 10 zł
Przyjazny dla zwierząt, jednak z zakazem wstępu na piasek
Czynne: pn, wt, śr: 12:00 – 00:00; czw: 12:00 – 01.00; pt: 12:00 – 02:00, sob: 10:00 – 02:00, nd: 10:00 – 01:00