To było nasze drugie podejście do punktu widokowego na szczycie Sky Tower. Jakiś czas temu w pewien weekend wybraliśmy się na podziwianie widoków i można powiedzieć, że pocałowaliśmy klamkę. Okazało się bowiem, że nie ma już miejsc na kilka godzin do przodu. Nauczeni doświadczeniem tym razem kupiliśmy bilety dzień wcześniej. Jest to dosyć uciążliwe, bo bilety trzeba kupić osobiście w kasie biletowej. Ale jeżeli wybieracie się w weekend i chcecie mieć pewność, że wjedziecie na szczyt, to radzę zatroszczyć się o bilety wcześniej.

Co i gdzie?

Punkt widokowy mieści się na 49 piętrze wieżowca Sky Tower na wysokości niemal 200 metrów. Wejście do windy znajduje się przy ulicy Gwiaździstej, obok wejścia do galerii handlowej. Idąc od strony galerii należy kierować się na parter w okolice marketu Piotr i Paweł. W tej części znajduje się również kasa biletowa.

Nasze wrażenia

Z kupionymi wcześniej biletami udaliśmy się od razu do wejścia prowadzącego do windy. To bardzo ważne, aby być punktualnie, gdyż w przypadku niestawienia się na wyznaczoną godzinę bilety niestety przepadają. Na górę jechaliśmy ściśnięci jak sardynki w puszce, na szczęście niedługo, bo niecałą minutę.

Po wyjściu z windy naszym oczom ukazały się przeszklone ściany, za którymi rozpościerał się piękny widok na całą okolicę. Punkt widokowy jest bardzo przestronnym miejscem, a dzięki limitowi osób zwiedzających w tym samym czasie, nie ma tu tłoku i można swobodnie się poruszać. Przy ścianach znajdują się kanapy, na których zostawiliśmy nasze kurtki, aby móc bez żadnych przeszkód podziwiać widoki.

Ze szczytu Sky Tower można zobaczyć większość charakterystycznych budynków i miejsc Wrocławia. W identyfikacji niektórych z nich może pomóc powieszona na bocznej ściance mapa. Dla bardziej wnikliwych obserwatorów dostępna jest luneta, z której można korzystać po wrzuceniu odpowiedniej ilości monet. My jednak tak byliśmy pochłonięci podziwianiem widoków, że na zabawę z lunetą najzwyczajniej nie starczyło nam czasu.

Patrzenie na świat z góry pochłonęło nas całkowicie. Nawet nie wiedzieliśmy kiedy minęło 20 minut i trzeba było wracać windą na dół. Bardziej zainteresowana była oczywiście Emilka, której ogromną radość sprawiało wypatrywanie jakichś charakterystycznych obiektów, takich jak kościół, boisko czy rondo. Jula szybciej się znudziła i zaczęła lizać szyby, co troszkę mnie denerwowało, bo zamiast na spokojnie zająć się robieniem zdjęć, musiałam wycierać po niej okna. Coś tam jednak udało się sfotografować. Na pewno wybierzemy się na punkt widokowy jeszcze raz nocną porą albo jakimś zimowym późnym popołudniem, aby móc podziwiać nasze miasto oświetlone milionami świateł. Widok jest na pewno niezapomniany. Podobnie zresztą jak ten widziany za dnia. Polecam!

Przydatne informacje

Godziny wjazdu: pon-czw od 09:00 do 20:30 co pół godziny, pt-sob od 09:00 do 21:30 co pół godziny, niedziela od 10:00 do 21:30 co pół godziny
Bilety: normalny – 18 zł, ulgowy – 12 zł, dzieci do lat 3 – wstęp wolny
Rezerwacja biletów dla grup (min. 20 osób) : tel. 71 738 31 00, rezerwacje@skytower.pl
Informacje o wolnych miejscach: tel. 71 738 31 55