Niedziela zapowiadała się deszczowo i ponuro. Nie chcieliśmy siedzieć cały dzień z dziećmi w domu mimo, że pogoda nie zachęcała do wyjścia gdziekolwiek. Postanowiliśmy przenieść się do miejsca, gdzie dzieci będą mogły się wyszaleć i pozytywnie nastroić na resztę dnia. Tym sposobem wylądowaliśmy w sali zabaw Fikołki.

Co i gdzie?

Sala zabaw Fikołki znajduje się w Centrum Handlowym Wroclavia na ulicy Suchej. Umiejscowiona jest na poziomie 2, w strefie z restauracjami i kawiarniami.

Nasze wrażenia

Fikołki to miejsce dla dzieci od 6 miesiąca życia do 12 lat. Jest tu kilkupoziomowa konstrukcja w formie małpiego gaju ze zjeżdżalniami, tyrolką, labiryntem i torem przeszkód. Dla młodszych jest kącik malucha z basenem z kulkami i wieloma zabawkami. Są wszelkiego rodzaju pojazdy, wydzielone boisko do gry w piłkę oraz ekrany z różnymi grami edukacyjnymi i zręcznościowymi.
Emilka szalała na konstrukcji tak, że trudno było ją uchwycić na jakimkolwiek zdjęciu. Poza momentami, gdy gubiła się w labiryncie i trzeba ją było pokierować w dobrą stronę, to generalnie – dziecka nie było 🙂 Młodsza oczywiście chcąc naśladować siostrę również ciągnęła na małpi gaj i nie była zbytnio zainteresowana niemowlęcymi zabawkami. Niestety dla dorosłych zabronione jest wejście na konstrukcję z dzieckiem, więc niepocieszona Julka musiała wrócić do strefy malucha i tam znaleźć sobie coś do zabawy. Na szczęście zbawienny okazał się basen z kulkami, przy którym spędziłyśmy większość czasu.

Niedaleko kącika dla malucha znajduje się kawiarnia, skąd bez problemu można obserwować bawiące się dzieci. Poza kawą i ciastem zjemy tu też śniadanie, a nawet zupę.

W Fikołkach organizowane są urodziny, a także tematyczne warsztaty dla dzieci (np. kulinarne, teatralne czy naukowe) oraz różnego rodzaju zajęcia (sensoryka, robotyka, zajęcia adaptacyjne do przedszkola). Po szczegółowy grafik oraz opis zajęć odsyłam na stronę internetową kawiarni.

Przydatne informacje

Czynne: pon.-niedz. 9:00 – 21:00
Wstęp: pon.-pt: 1 godz. – 19 zł, 2 godz. – 34 zł, każda kolejna minuta – 35 gr, bilet dzienny – 39 zł
Wstęp: weekendy, święta, pt po godz. 16:00: 1 godz. – 24 zł, 2 godziny – 39 zł, każda kolejna minuta – 40 gr, bilet dzienny – 49 zł
Istnieje możliwość wykupienia karnetu.
Dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny: 30% rabatu na pojedyncze wejście oraz 10% rabatu na urodziny.
Czas pobytu rozliczany jest na podstawie opaski, którą otrzymuje dziecko przy wejściu na salę zabaw.
Obok wejścia znajduje się szatnia oraz miejsce na zaparkowanie wózka.