Woda, plaża, liczne atrakcje, bliskie otoczenie gór, a to wszystko zaledwie 45 minut jazdy autem z Wrocławia. O czym mowa? O ośrodku wypoczynkowym Sulicamp nad Zalewem Sulistrowickiem.

Co i gdzie?

Sulicamp znajduje się u stóp masywu Ślęży przy ulicy Wypoczynkowej 6 w Sulistrowicach. Ten otoczony zielenią ośrodek wypoczynkowy oferuje pole namiotowe, camping oraz domki letniskowe. Położony jest tuż nad Zalewem Sulistrowickim, a dzięki obecności plaży i licznych atrakcji, chętnie jest wybierany jako miejsce wypadowe na weekendowy relaks nad wodą.

Nasze wrażenia

Nad zalewem byliśmy w pewną wakacyjną niedzielę i jak się domyślacie – było bardzo tłoczno. W tygodniu jest znacznie mniej ludzi i dużo przyjemniej się odpoczywa (info z pierwszej ręki od moich kuzynek, które mieszkają w Sobótce). Niestety nie każdy ma możliwość wyskoczyć w tygodniu i też trudno mieć pretensje do innych, że przyjechali akurat w to samo miejsce co my. Zresztą trudno się dziwić, bo jest tu naprawdę fajnie.

Auto zostawiliśmy na pierwszym parkingu, przy barze Ślężański Przystanek. Tam też należy uiścić opłatę 10 zł za auto. Później 3 minutowy spacerek i wchodzimy na teren ośrodka Sulicamp. Można rozłożyć się zarówno na trawie (i tutaj jest naprawdę dużo miejsca, również w cieniu drzew), jak i na piaszczystej plaży. My z dziećmi zawsze wybieramy plażę, bo dziewczyny lubią się bawić w piasku. Plaża tu nie jest zbyt duża, a podobnie myślących całkiem sporo, więc było dość ciasno 😉 Nie zrażając się, rozbiliśmy swoje obozowisko i poszliśmy ochłodzić się do wody.

Pamiętam, że gdy byłam dzieckiem to w Zalewie Sulistrowickim było takie gliniane dno, po którym bardzo nieprzyjemnie się chodziło. Na szczęście to już przeszłość. Miejsce to przeszło gruntowny remont w roku 2016, muł został wywieziony i teraz dno zalewu pokrywa miękki piaseczek. Co do wody to niestety nie należy ona do najczystszych. Zanurzacie rękę i już jej nie widzicie 😉

Duży plusem ośrodka Sulicamp są liczne atrakcje. Dla dzieci jest plac zabaw, dmuchańce, trampoliny. Jest boisko do siatkówki. Sporo jest też atrakcji wodnych – kule wodne, kajaki, rowerki i deski SUP. Można fajnie aktywnie spędzić czas. Dodatkowym atutem jest bardzo malownicza okolica – można sobie popływać po zalewie z widokiem na Ślężę.

Na terenie ośrodka wypoczynkowego znajduje się bistro i bar, w którym zjecie zupy, dania obiadowe, desery czy pizzę. Poza tym jest jeszcze budka z lodami i goframi, budka z watą cukrową, toalety i prysznice. Pełna infrastruktura.
Sulicamp oferuje miejsce na namiot lub camper, a także domki letniskowe z pełnym wyposażeniem tj. łazienka, aneks kuchenny. Działa tu też wypożyczalnia namiotów.

Przydatne informacje

Wstęp na plażę: bilet normalny 10 zł, bilet ulgowy 5 zł
Pobyt na campingu: bilet normalny 20 zł, bilet ulgowy 15 zł, ustawienie namiotu 25 zł, ustawienie przyczepy 30 zł, ustawienie kampera 40 zł
Wypożyczenie rowerka wodnego – 30 zł/godz., wypożyczenie kajaku 30 zł/godz., wypożyczenie deski SUP – 30 zł/godz.
Więcej informacji na stronie Sulicamp
Po przeciwnej stronie zalewu znajduje się bezpłatna plaża gminna.