Czas na klasykę. Dziś wrocławski Rynek – miejsce tętniące życiem o każdej porze roku. Punkt obowiązkowy wszystkich wycieczek po Wrocławiu, miejsce spotkań towarzyskich i biznesowych, arena wielu imprez i wydarzeń. To co – idziemy na spacer?

Co i gdzie?

Jak przypuszczam większość rynków, ten również znajduje się w centrum miasta. Otoczony przez zabytkowe kamienice, z ograniczonym ruchem samochodowym stanowi idealną przestrzeń do wypoczynku na świeżym powietrzu.

Nasze wrażenia

Rynek to przede wszystkim kumulacja obiektów, które po prostu trzeba zobaczyć. Poza wspomnianymi kamienicami warto wymienić Pręgierz, pomnik Fredry, późnogotycki Ratusz, Piwnicę Świdnicką (jeden z najstarszych lokali gastronomicznych w Europie), fontannę „Zdrój” (powstałą na cześć Bogdana Zdrojewskiego) oraz oczywiście wszędobylskie wrocławskie krasnale. Dzięki wybudowanej wokół Rynku szpilkostradzie, dużo łatwiej spaceruje się nie tylko kobietom na wysokich obcasach, ale również osobom na wózkach i z wózkami. Na każdym kroku roi się od ulicznych artystów, którzy umilają czas przechodniom oraz gościom kawiarnianych ogródków. Miejsc, gdzie można usiąść coś zjeść lub się czegoś napić jest zatrzęsienie, do wyboru, do koloru. Naszej córce najbardziej przypadły do gustu gołębie, których jest tu pełno, fontanna, w której koniecznie chciała się wykąpać oraz pokazy puszczania baniek mydlanych. Ciekawym miejscem, gdzie koniecznie trzeba zabrać dzieci jest Pomnik Ku Czci Zwierząt Rzeźnych znajdujący się niedaleko na ulicy Stare Jatki. Odlane z brązu figury kozy, koguta, królika, gęsi z jajkiem oraz świni są wręcz uwielbiane przez dzieci. Duże wrażenie robi też fontanna piłkarska na skwerze przy katedrze pw. Marii Magdaleny w postaci granitowych kul przypominających piłki. Generalnie to polecam zapuścić się w uliczki odchodzące od Rynku i poszukać własnych ulubionych miejsc. Okolice Rynku są piękne i skrywają mnóstwo tajemnic, które warto poznać.

Przydatne informacje

Wstęp: bezpłatny

Czynne: 24/h