Wojszyce wreszcie doczekały się kawiarni przyjaznej rodzinom z dziećmi. Mimo tego, że na południu Wrocławia jest sporo tego typu miejsc, to ta okolica jakoś nie miała do tej pory do nich szczęścia. Był kiedyś na pobliskim Ołtaszynie Hamak, było Mam Czas Cafe, ale co się z nimi stało? Nie wiem. Teraz na ulicy Grota Roweckiego 114b mamy MAM – Mom And Me Cafe. I niech tak zostanie jak najdłużej.

Wnętrze

Wnętrze mnie urzekło od samego progu. Uwielbiam połączenie butelkowej zieleni i złota. A właśnie w takim stylu urządzona jest kawiarnia. Charakteru dodają liczne motywy roślinne i jasne drewno. Welurowe obicia ścian sprawiają, że miejsce jest niezwykle przytulne. Widać tu rękę profesjonalisty. Pod sufitem nad barem stłoczone są kolorowe balony, a nad wejściem wiszą papierowe ozdobne kule. Dodatki te świadczą o tym, że jesteśmy w miejscu stworzonym z myślą o dzieciach. Inaczej można by przypuszczać, że to po prostu jakaś kolejna modna kawiarnia.

Menu

W kawiarni oprócz kaw, herbat, wszelkiego rodzaju ciast i deserów, można zamówić lody (z Chleboteki) oraz różne zupy (z Werandy Smaków). Ja tradycyjnie wypiłam kawę z mlekiem, do kawki wzięłam tartę z owocami, a dla Emi deser chia. Wszystko było pyszne, a w dodatku oryginalnie podane.

Kącik dla dzieci

To co wyróżnia MAM Cafe jeśli chodzi o kącik dla dzieci to wygraniczenie przestrzeni dla ledwo poruszających się niemowlaków. Jest to taki drewniany mega kojec, wyłożony miękkim materacem, do którego można odłożyć maluszka, wrzucić mu tam jakąś zabawkę czy pluszaka, a samemu siąść przy stoliku i spokojnie wypić kawę. Bo w tego typu kawiarniach takie niemowlaczki to albo siedzą w wózku albo na kolanach mamy albo czołgają się gdzieś pomiędzy bawiącymi się starszymi dziećmi i wtedy to już zapomnijmy o jakimkolwiek relaksie. A tu – rozwiązanie idealne.

MAM Cafe jest niewielką kawiarnią, dlatego kącik dla starszych dzieci jest również niewielki. Nie ma tu też typowych zabawek, kulek czy jeździków. Co zatem jest? Jest drewniana nieduża zjeżdżalnia, jest stolik, a na nim kredki i kartki do rysowania, jest tablica magnetyczna i sensoryczna tablica manipulacyjna na ścianę w postaci krokodyla. Do tego stojące w kącie tipi i kilka książek zdecydowanie nie na poziom dziecka w wieku przedszkolnym czy żłobkowym. Do dyspozycji dzieci są jeszcze pluszaki, umiejscowione po drugiej stronie kawiarni. Troszkę rozczarował nas ten kącik – Emilka zaczęła się nudzić po jakichś dziesięciu minutach. Niestety według mnie nie ma tu atrakcji dla dzieci powyżej 3 roku życia. Być może kawiarnia nastawiona jest na rodziców z dziećmi do 2 roku życia?

Sklepik

W MAM – Mom And Me Cafe funkcjonuje mini sklepik, w którym kupimy różne rodzaje herbat oraz wiele akcesoriów i gadżetów dziecięcych.

mam-cafe-wroclaw

Wydarzenia

W kawiarni odbywają się liczne spotkania i warsztaty m.in. spotkania chustowe czy warsztaty adaptacyjne. Warto śledzić na bieżąco stronę kawiarni na Facebooku, gdzie pojawiają się informacje o zbliżających się wydarzeniach – tutaj.

Podsumowując

Brakowało w tej okolicy tego typu miejsca. Zwłaszcza, że w pobliżu jak grzyby po deszczu powstają nowe osiedla, a wraz z ich budową przybywa coraz więcej młodych mam z dziećmi. Dobrze, że mają teraz takie urocze i przytulne miejsce na spotkania z innymi lub spokojne wypicie kawy.

mam-cafe-wroclaw