W drugiej odsłonie cyklu o wrocławskich kawiarniach dla mam i dzieci, przybliżę Wam fantastyczne miejsce, jakim jest kawiarnia Milu Malu. Mieści się ona na ulicy Sycowskiej 6 i muszę przyznać, że zazdroszczę wszystkim mieszkańcom Psiego Pola, że mają w swojej okolicy taki fajny punkt spotkań.

Wnętrze

To, co się rzuca w oczy zaraz po wejściu do lokalu, to ogromna przestrzeń. Zarówno w części ze stolikami, jak i na sali przeznaczonej do zabawy jest bardzo dużo miejsca. Tu naprawdę można poczuć się bardzo swobodnie. Wnętrze kawiarni utrzymane jest w stonowanej szarej kolorystyce, która mi akurat bardzo odpowiada.

Menu

W menu kawiarni znajdziemy przede wszystkim kawy, herbaty oraz serwowane do nich pyszne ciasta i ciasteczka. Na większy głód – pierogi (ruskie i z mięsem) oraz naleśniki. Osobiście polecam herbatnikowca – ciasto z masą kajmakową, podawane z bitą śmietaną i sosem czekoladowym. Niebo w gębie. Pierogi i naleśniki również na przyzwoitym poziomie, a ceny tych wszystkich smakołyków bardzo przyjazne dla portfela.

Strefa dla malucha

W Milu Malu plac zabaw jest naprawdę imponujący. Na dużej powierzchni dzieci mogą pojeździć na różnego rodzaju pojazdach albo pobawić się ogólnodostępnymi zabawkami. W rogu sali znajduje się odgrodzony basen z kulkami i miękkimi zjeżdżalniami, idealny dla najmłodszych gości. Starsze dzieci mogą z kolei poszaleć na małpim gaju, gdzie wstęp wynosi od poniedziałku do czwartku: 9.90 zł / 1h; 16,90 zł / 2h; 22,90 zł / cały dzień oraz w weekendy i święta: 11.90 zł / 1h; 18,90 zł / 2h; 24,90 zł / cały dzień. Na jednej ze ścian powieszony jest samolot sensoryczny, idealny do wspierania rozwoju niemowlaka, na innej, pokrytej farbą tablicową dzieci mogą dać upust swoim plastycznym talentom. Obok kącika z regałem z zabawkami i książkami znajduje się przytulna sofa, na której można wygodnie się rozsiąść i zanurzyć w lekturze. Podoba mi się to, że strefa dla dziecka jest bardzo przemyślana i odnosi się wrażenie, że nic tu nie znalazło się przypadkiem. Duży plus za to.

Oferta urodzin

W klubokawiarni można zorganizować przyjęcie z okazji urodzin. Zaletą tego miejsca jest to, że specjalnie na tego typu imprezy zostały wyodrębnione dwa osobne pomieszczenia w kolorze niebieskim i różowym.

Zajęcia dla dzieci

W poniedziałki w kawiarni odbywają się zajęcia kreatywne dla dzieci w dwóch grupach wiekowych: do 2 lat i od 2 do 4 lat.

Pokój matki z dzieckiem

Jeszcze jedna rzecz zwróciła moją uwagę, a mianowicie osobny pokój z przewijakiem oraz krzesłem do karmienia. Jeżeli nie masz ochoty karmić publicznie to możesz zrobić to w komfortowych warunkach w odosobnionym miejscu, bez bliskiego sąsiedztwa toalety. Ta znajduje się w innym pomieszczeniu. Super.

Podsumowanie

Kawiarnia Milu Malu zrobiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Po pierwsze dzięki dużej przestrzeni, a po drugie dzięki świetnej atmosferze. Atmosferze luzu, swobody i beztroski. Miło spędziłam tam czas z koleżanką, prawdziwie odpoczęłam, a moje dziecko porządnie się wybawiło. Czy można chcieć czegoś więcej? Polecam!