Muszę trochę przyśpieszyć z odwiedzaniem tych kawiarni, bo zaraz mi się urlop macierzyński skończy i nie będzie już czasu na jakieś kawki z dzieckiem 🙂 Pora więc na kolejną miejscówkę. Tym razem Klubodzieciarnia na ulicy Skarbowców. Kawiarnia ma jeszcze drugą lokalizację przy ulicy Drzewieckiego. Wpis jednak dotyczy kawiarni z Krzyków.

Wnętrze

Ludowe wzory to motyw przewodni w Klubodzieciarni. Wzorzyste obrusy i obicia nadają wnętrzu wesołego folklorowego charakteru. Do tego ściany w żywych kolorach, a na nich obrazy. Kawiarnia mieści się na dwóch poziomach. Zaraz przy wejściu znajduje się odgrodzony plac zabaw. Kilka schodków wyżej jest właściwa kawiarnia, gdzie siedząc przy kawie można obserwować swoje dzieci zza szklanej balustrady.

Menu

Kawiarnia ma duży wybór napojów (kawy, herbaty, soki, shake’i, koktajle owocowo-warzywne) oraz ciast, ciastek i babeczek. Poza tym w menu znalazły się również tosty i panini. Podczas naszej wizyty zamówiłyśmy z koleżanką kawy latte, shake’a bananowego, dwa zielone koktajle oraz skosztowałyśmy ciasta marchewkowego i migdałowego. Wszystko było naprawdę pyszne.

Strefa dla dzieci

Główny plac zabaw znajduje się na niższym poziomie i jest odgrodzony od reszty sali bramką. Jak dla mnie jest dobrze wyposażony w różnego rodzaju zabawki dla dzieci w różnym wieku. Dodatkowo na wyższym poziomie obok stolików znajduje się mata dla mniejszych dzieciaczków oraz stolik z kredkami dla małych artystów. W kawiarni jest również spory zbiór książek i gier, więc żadne dziecko nie powinno się tu nudzić. Mimo, że podobnie jak w FOKS, tu również nie ma małpiego gaju.

Zajęcia i inne wydarzenia

W Klubodzieciarni odbywają się zajęcia dla dzieci w wieku 8 miesięcy – 2 latka i 2 – 4 lata. Są to Rozwijanki, Fikanki, zajęcia adaptacyjne do przedszkola oraz zajęcia umuzykalniające. Oprócz zajęć dla dzieci w kawiarni mają miejsce różne ciekawe wydarzenia, takie jak mini sesje zdjęciowe (wiosenne, z okazji Dnia Matki), bale dla dzieci (z okazji Dnia Dziecka), wymiany ciuszków czy występy Pani Teatrzyk. Aktualny grafik znajduje się na stronie internetowej kawiarni – tu oraz na fanpage’u na Facebooku. Kawiarnia wychodzi również naprzeciw potrzebom rodziców w okresie wakacji przygotowując ofertę letniego przedszkola oraz półkolonii dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.

Urodziny

Kawiarnia organizuje również przyjęcia okolicznościowe dla swoich najmniejszych gości. Po szczegóły również odsyłam na ich stronę www.

Podsumowanie

Klubodzieciarnia na Skarbowców to bardzo przyjemne miejsce dla rodzin z dziećmi. Jest tu przytulnie, kolorowo i smacznie. Kolejnym plusem jest bardzo sympatyczna i zaangażowana obsługa. Na pewno tu jeszcze wrócimy!

klubodzieciarnia-kawiarnia