Były już kawiarnie z południa Wrocławia i z okolic Psiego Pola. Czas na tego typu miejscówki w pobliżu ulicy Legnickiej. Wybrałyśmy się ostatnio z koleżanką do kawiarni Dzieciolada, która mieści się na ulicy Skrzydlatej, okolice Hali Targowej „Tęcza” w dzielnicy Gądów Mały. Nie było łatwo tam trafić, gdyż kawiarni nie widać z ulicy i nie ma możliwości podjechania samochodem pod same drzwi. Jest ona nieco ukryta wewnątrz osiedla, jednak po włączeniu nawigacji trafiłyśmy już bez problemu.

Wnętrze

Kawiarnia utrzymana jest w neutralnej biało-szarej kolorystyce. Z jednej strony są ściany pokryte białą ozdobną cegłą, po przeciwnej stronie – wielkie okna, które nie tylko wpuszczają dużo światła, ale również w wyjątkowy sposób ozdabiają wnętrze. Elementem ożywiającym lokal są kolorowe kulki pozamykane w przezroczystych kapsułach na ścianach i suficie, które prezentują się bardzo oryginalnie.

Menu

W klubokawiarni można nie tylko napić się pysznej kawy, herbaty, koktajlu, smoothie czy świeżo wyciskanego soku, ale również smacznie zjeść. W menu znajdziemy m.in. domowe ciasta, wypiekane na miejscu naleśniki podawane na słono lub na słodko oraz zdrowe sałatki. A jeżeli zmagacie się z jakimiś alergiami to w Dziecioladzie bez problemu otrzymacie na przykład naleśnika na wodzie lub mleku sojowym. My poza wypiciem kawki, spróbowałyśmy czekoladowej babeczki, gofra, naleśników oraz malinowego koktajlu.

Plac zabaw

Na strefę zabaw składa się po pierwsze, znajdujący się tuż przy wejściu, małpi gaj przeznaczony dla dzieci od 2 do 12 lat, gdzie pół godziny zabawy będzie nas kosztować 5 zł, natomiast godzina – 8 zł. Po drugie po przeciwnej stronie sali znajduje się wyłożona piankowymi puzzlami strefa dla malucha z wieloma zabawkami, leżaczkami, bujakiem i matą edukacyjną dla najmłodszych gości. W lokalu jest też ściana pomalowana farbą tablicową, gdzie dzieci mogą się wykazać artystycznie, dziecięce stoliki z różnymi kreatywnymi zabawkami oraz biblioteczka ze sporym zbiorem książek i książeczek.

Zajęcia dla dzieci

Kawiarnia przykłada dużą wagę do odbywających się tu zajęć dla dzieci. Oferta jest bardzo bogata i stale poszerzana o coraz ciekawsze projekty. Znajdziecie tu zajęcia z rytmiki, sensoplastyki, muzykowania, języka angielskiego, zajęcia adaptacyjne do przedszkola – Klub Dzieciolady oraz Dziecioladowe laboratorium. Od września w kawiarni będą odbywać się też zajęcia z ceramiki oraz język angielski z native speakerem. Warto być na bieżąco i sprawdzać ofertę zajęć na stronie kawiarni – tutaj.

Imprezy okolicznościowe oraz urodziny

Kawiarnia oferuje wynajem lokalu na wyłączność, dzięki czemu każda uroczystość może odbywać się w spokojnej atmosferze, gwarantującej sto procent prywatności. Po szczegóły dotyczące organizacji przyjęć odsyłam na stronę Dzieciolady.

Podsumowanie i ….. niespodzianka!

Dzieciolada to kolejne miejsce na mapie Wrocławia idealne na spotkania małych i dużych. Sympatyczna właścicielka zadba w najmniejszym szczególe o to, żebyście spędzili tu z dziećmi miło czas. W spokoju wypijecie tu kawę, mając na oku bawiące się w najlepsze dzieci. A jeśli chcecie otrzymać 10% rabatu na zabawę w małpim gaju dla swojej pociechy wystarczy, że podacie przy ladzie hasło „Matka w mieście”. Uwaga – zniżka obowiązuje tylko w miesiącu sierpniu. I jeszcze jedna niespodzianka – napisz w komentarzu pod tym wpisem (tu, na FB lub IG) w jakiej najfajniejszej sali zabaw lub placu zabaw byliście ostatnio ze swoim dzieckiem. Nie musicie ograniczać się do Wrocławia 🙂 Dla osoby, która poleci najciekawszą miejscówkę – kawka i naleśnik gratis! (Czekam do niedzieli 29.07.)

kawiarnia-dzieciolada-wroclaw