O restauracji Zielona Oliwka słyszałam już dawno, jeszcze jak była Sielską Zagrodą. Miejsce polecane zwłaszcza rodzinom z dziećmi, bo jest duży plac zabaw, są alejki do spacerowania i zwierzątka. To mi wystarczyło. Wiedziałam, że musimy tam kiedyś pojechać.

Co i gdzie?

Zielona Oliwka to restauracja wraz z otaczającym ją dużym terenem piknikowym, mieszcząca się w Kiełczowie przy ulicy Rzecznej. Drugą lokalizację mają we Wrocławiu na ulicy Berenta, ale tam już nie ma takich atrakcji, dlatego wybierając się z dziećmi nie pomylcie adresów 🙂

Nasze wrażenia

Zielona Oliwka to restauracja inna niż wszystkie, które do tej pory odwiedziliśmy. W żadnej bowiem nie dba się aż tak o najmłodszych gości, czyli o dzieci, jak tutaj. Specjalnie dla nich przy restauracji powstał olbrzymi plac zabaw. Co więcej siedząc na patio mamy nasze dzieci w zasięgu wzroku. Poza placem zabaw na dzieci czeka szereg innych atrakcji. Naszej córce najbardziej do gustu przypadł zwierzyniec. W klatkach i zagrodach mieszkają mi.in. świnki, kozy, krowy, osiołek, pawie i kury. Emilka przyglądała się zwierzakom zajadając pyszne lody, które można kupić w budce z lodami i goframi. Spacerując alejkami napotkaliśmy dwa gadające drzewa, z czego jedno przypominało Enta z Władcy Pierścieni. Super atrakcja, zwłaszcza, że drzewa poruszają oczami , machają konarami i opowiadają ludzkim głosem różne historie. Niestety dla małych dzieci może to się okazać trochę straszne. Tak było w przypadku naszej córki, którą przeraziło gadające drzewo do tego stopnia, że resztę spaceru odbyła na rękach u taty. Z pozostałych atrakcji jest jeszcze dmuchany zamek, trampolina oraz mega szachy. Każdy maluch na pewno znajdzie coś dla siebie.
Restauracja zadbała nie tylko o najmłodszych. Teren piknikowy przylega bezpośrednio do stawu, na brzegu którego rozstawiono liczne leżaki, a na pobliskich drzewach rozwieszono hamaki. Całość tworzy idealną strefę do relaksu i wypoczynku na świeżym powietrzu. Oprócz tego można zwyczajnie rozłożyć sobie koc i cieszyć się pięknym widokiem. Na terenie kompleksu znajdziemy sporo zadaszonych altanek oraz dużych stołów, przy których spokojnie zasiądzie kilkanaście osób. Jest to świetne miejsce na spotkanie w większym gronie lub nawet na jakieś przyjęcie.
Jeśli chodzi o samą restaurację to serwuje ona głównie dania kuchni polskiej i europejskiej. W menu znajdziemy zarówno ryby, drób, wołowinę, jak i lekkie makarony, sałatki czy zupy. Każdy znajdzie coś dla siebie, a jedzenie jest naprawdę pyszne. Minusem jest niestety czas oczekiwania, który w porze obiadowej jest dosyć długi.

Przydatne informacje

Czynne: nd – czw: 11:00 – 22:00, pt – sob: 11:00 – 23:00
Wstęp na teren zielony: 5 zł, dzieci do lat 3 oraz goście restauracji – wstęp bezpłatny